"Καθάρισαν" σε 4 λεπτά οι Πρωταθλητές

Ο Χακάν Τσαλχάνογλου «χτύπησε» δις (56', 60') για την Ίντερ στο δεύτερο ημίχρονο και οι Πρωταθλητές Ιταλίας νίκησαν στο «Τζουζέπε Μεάτσα» την Τορίνο (2-0) για την 34η «στροφή» της Serie A.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Οι πρωταθλητές πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο… μηδέν. Μετά την επιστροφή από ανάπαυλα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Ταμέζ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 49ο λεπτό.

Στη συνέχεια ο Τσαλχάνογλου «χτύπησε» δις στο δεύτερο ημίχρονο σε διάστημα τεσσάρων λεπτών και «καθάρισε» την «υπόθεση» νίκη. Ο Τούρκος διεθνής άνοιξε το σκορ για τους «νερατζούρι» στο 56ο λεπτό ύστερα από ασίστ του Μικιταριάν, ενώ στο 60′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα από την «άσπρη βούλα».

Η Ίντερ είναι η πρωταθλήτρια της Ιταλίας και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 89 βαθμούς, ενώ η Τορίνο είναι στην 10η θέση με 46.