(Χ)ορός γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (φώτος)

Πολύ καλό παιχνίδι στο "Παφιακό" και απίστευτος δεύτερο ημίχρονο ανάμεσα σε Πάφο και Δόξα, με την... μπήλια να σταματάει στο 3-3. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μαάτσι, η Δόξα το γύρισε με Λόπο (πέναλτι) και Καρλίτος, η Πάφος ισοφάρισε με τον Χμαλάτζε και ο Φοφανά στο 84' έκανε το 2-3. Όμως ο Γκελασβίλι με πέναλτι στο 89' είπε την τελευταία λέξη και μοίρασε τους βαθμούς...

Η εξέλιξη...

6' Κεφαλιά του Λεάντρο, έτοιμος ο Ρόιν

11' Σουτ του Ιωάννου, βγάζει την απόκρουση ο Νέγκρι

14' Καλή ευκαιρία για την Πάφο, το σουτ του Οκόγιε στην κίνηση πάει ψηλά

19' Σουτ του Γκελασβίλι, αποκρούει ο Νέγκι και στην εξέλιξη σωστά ακυρώνεται ως οφσάιντ το γκολ του Μάατσι

40' Καλή φάση μετά από αρκετή ώρα, ο Οκόγιε από κοντά σουτάρει ψηλά

46' ΓΚΟΛ η Πάφος με τον Μαάτσι δευτερόλεπτα μετά την έναρξη της "επανάληψης". Ωραίος συνδυασμός, πλασέ του Ολλανδού και 1-0.

54' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Δόξα, σε ανατροπή του Γκρίγκετς στον Καρλίτος. Ο Λόπο εκτέλεσε και έγραψε το 1-1

60' Κίτρινη για "θέατρο" του Χμαλάτζε μέσα στην περιοχή, σωστός ο διαιτητής

70' ΔΟΚΑΡΙ η Δόξα σε σουτ του Φοφανά μετά από μπαλιά του Φερνάντες

70' ΓΚΟΛ οι φιλοξενούμενοι που αυτή την φορά είναι αποτελεσματικοί και με τον Καρλίτος από κοντά κάνουν το 1-2

74' ΓΚΟΛ Η Πάφος με κεφαλιά του Χμαλάτζε ισοφαρίζει σε 2-2

82' Φάουλ του Φερνάντες, έτοιμος ο Ρόιν

84' ΓΚΟΛ Για τη Δόξα, ο Φοφανά με ωραία ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ κάνει το 2-3

89' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Πάφο σε μαρκάρισμα του Γκαράι στον Γκριγκαλάβα, δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση. Ο Γκελασβίλι εκτελεί και κάνει το 3-3.

Πάφος: Ρόιν, Νταμάχου (67' Σιέλης), Γκριγκαλάβα, Γκόμες, Γκελασβίλι, Μακρής, Ιωάννου, Γκρίγκετς, Χμαλάτζε (83' Μουτίνιο), Μαάτσι, Οκόγιε (67' Γκριγκαλασβίλι)

Δόξα: Νέγκρι, Μάνουελ, Ριμπέιρο, Γκαράι, Σολωμού (46' Δημητρίου), Ντα Σίλβα, Λεάντρο, Καρλίτος, Ακοέτε, Φοφανά, Λόπο (67' Λόπεζ)

Kίτρινες: Οκόγιε, Γκρίγκετς, Μαάτσι, Χμαλάτζε, Γκελασβίλι / Καρλίτος, Νέγκρι, Φοφανά, Γκαράι

* Ο Νίκολας Γκελασβίλι ανέβηκε στα τέσσερα γκολ.

* Πρώτο γκολ για τον Γκαουσού Φοφανά.

* Παρθενικό γκολ για τον Λεβάν Χμαλάτζε.

* Στα έξι γκολ ο Καρλίτος.

* Τρίτο γκολ για τον Ρικάρντο Λόπο.

* Έκτο γκολ για το Νασίρ Μαάτσι.

* Διαιτητής ήταν ο Κώστας Νικολάου, με βοηθούς τους Χρίστο Ε. Χρίστου - Αγγέλα Κυριάκου, 4ο τον Ανδρέα Ορθοδόξου και παρατηρητή τον Ανδρέα Δημητρίου.