Διπλό... αναγέννησης ο Άρης! (φώτος)

Μεγάλο δίπλό για τον Άρη επί της Αναγέννησης το απόγευμα της Κυριακής, με 1-2. Η "Ελαφρά Ταξιαρχία"... αναγεννάται μέσα από την πρώτη της νίκη αφού φτάνει στους εφτά βαθμούς και αφήνει μόλις στον έναν, την ομάδα της Δερύνειας που έχει τον ίδιο στόχο της παραμονής. Γκονζάλες, Μάρτινς σκόραραν για τους νικητές, Γιαννακού για τους ηττημένους - όλα στο δεύτερο ημίχρονο. Με δέκα ολοκλήρωσε ο Άρης λόγω αποβολής του Ικάντε στο 88'.

Η εξέλιξη...

-4' Σουτ του Φουρτάδο στο οριζόντιο δοκάρι! Πρώτη κλασική ευκαιρία

-15' Τραγικό λάθος του Γιαννακού, κλέβει ο Γκονζάλες που κάνει την λόμπα αλλά η μπάλα πάει έξω

-29' Ο Άρης ζητά πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μπαρμπούδη στον Αντωνίου, δεν ξεκαθαρίζει η φάση απ' τα ριπλέι

-33' Σουτ του Κάλεζιτς από πλάγια αριστερά, πάει ψηλά

-40' Μετά από γέμισμα, ο Μενέντες απομακρύνει, η μπάλα χτυπά στο σώμα του Φουρτάδο και πάει λίγο δίπλα απ' το δοκάρι του Γκολζ

-Τέλος ημιχρόνου, μέτριο το θέαμα με δυο καλές ευκαιρίες και ορισμένες άλλες προϋποθέσεις

-47' Πέναλτι για τον Άρη σε κράτημα του Μπαρμπούδη στον Γκονζάλες

-48' Εκτελεί το πέναλτι ο Γκονζάλες, ο Μάστρου αποκρούει και σε προβολή του Γκονζάλες δίνεται επιθετικό φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα

-53' ΓΚΟΛ 0-1 ο Άρης με κεφαλιά του Γκονζάλες. Την ώρα που γίνεται η σέντρα, ο σκόρερ είναι σε θέση οφσάιντ όμως η μπάλα έφτασε κοντά του μετά από παρέμβαση αμυντικού

-57' ΓΚΟΛ, ο Μάρτινς με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ κάνει το 0-2

-65' Πολύ ωραίο σουτ του Αντωνίου από μακριά, λίγο έξω

-68' Κεφαλιά του Φουρτάδο, ψηλά

-ΓΚΟΛ, η Αναγέννηση με κοντινή κεφαλιά του Γιαννακού μετά από κόρνερ κάνει το 1-2

-83' Μακρινό φάουλ του Σωτηρίου, με γροθίες ο Γκολζ

-88' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή στον Ικάντε για επικίνδυνο φάουλ στον Σωτηρίου

Αναγέννηση: Μάστρου, Φωτίου, Ντιαλό (82' Ευθυμίου), Γιαννακού, Μπαρμπούδης (64' Σωτηρίου), Βλασόπουλος, Μπριτζίτο, Κάλεζιτς (75' Κολάνης), Γουέσλεμ, Ράτκοβιτς, Φουρτάδο

Άρης: Γκολζ, Παχίπης, Μάρτινς, Μενέντες, Ράντου (89' Ευσταθίου), Θεοφίλου, Αντωνίου, Κυριάκου, Παναγή (84' Μαρτσάκης), Ικάντε, Γκονζάλες (80' Ονίλο)

Κίτρινες: Ράτκοβιτς, Μπαρμπούδης / Γκονζάλες, Μάρτινς, Ράντου

Κόκκινες: - / Ικάντε (2η κίτρινη)

- Διαιτητής ήταν ο Γιάννης Αναστασίου, με βοηθούς τους Μάριο Δημητριάδη - Χαράλαμπο Ξενοφώντος, τέταρτο το Νικόλα Αθανασίου και παρατηρητή τον Μιχάλη Λοΐζου.