ΓΚΟΛΑΡΑ Μπρεσάν κόντρα στη Μπενφίκα! (βίντεο)

O Ρενάν Μπρεσάν πέρασε σχεδόν απαρατήρητος από το ΑΠΟΕΛ στο πρώτο εξάμηνο της σεζόν, όμως κάνει αισθητή την παρουσία του στην Τσάβες.

Ο 28χρονος μεσοεπιθετικός πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ το βράδυ της Παρασκευής κόντρα στη Μπενφίκα, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Primeira Liga.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο πρώην παίκτης του ΑΠΟΕΛ «πάγωσε» το «Ντα Λουζ» με εξαιρετικό τελείωμα εκτός περιοχής με το δεξί. Είχε ισοφαρίσει (1-1) το γκολ του Κώστα Μήτρογλου. Στο β΄ ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν το ζητούμενο με τον Μητρο-γκολ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα (3-1).

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μπρεσάν σκόραρε και στην περσινή περίοδο στο  «Ντα Λουζ» με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τη φανέλα της Ρίο Άβε. Είχε κάνει το 1-1 ενώ στην επανάληψη η Μπενφίκα πέτυχε δύο γκολ. Όπως συνέβη και χθες..

Στο 0:45 το γκολ του Μπρεσάν