ΕΔΩ 3-3, εκεί 3-5!!!

Ως κύπριοι που αντιμετωπίζουμε με καχυποψία κάθε περίεργο αποτέλεσμα... είδαμε ως "σκηνοθετημένο" το 3-3 του ημιχρόνου Δόξα-Εθνικός το περασμένο Σάββατο στο Μακάρειο στάδιο. Να μπουν έξι γκολ από το ημίχρονο... σίγουρα κάτι συμβαίνει, έλεγαν πολλοί.

Λοιπόν βράδυ της Μεγάλης Δευτέρας στο πρωτάθλημα Β΄ κατηγορίας στην Γαλλία.

ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Ajaccio-Lens 3-5!!! Λέτε να το έστησαν οι Γάλλοι;

Ok δεν είναι αγγελικά πλασμένος ο ποδοσφαιρικός μας χώρος αλλά ας μην θεωρούμε τα πάντα στημένα. Δεν είναι καθόλου έτσι τα πράγματα και το μόνο που κάνουμε με τέτοιους χαρακτηρισμούς για το καθετί είναι να σκοτώνουμε το ίδιο το άθλημα.

Γιατί δηλαδή να μην σημειωθούν έξι τέρματα; Όπως σε ένα αγώνα δεν σημειώνεται κανένα τέρμα σε κάποιο άλλο μπορεί να σημειωθούν αρκετά... Στο κάτω-κάτω στο δικό μας τα γκολ ήταν έξι ενώ στους... πολιτισμένους και αγνούς Γάλλους ήταν οκτώ!!!

*** Ξεκίνησε στην ενδεκάδα της Lens ο Karim Hafez ήταν στον πάγκο ο Scaramozzino που αντικατέστησε τον Αιγύπτιο στο 61ο λεπτό.

*** 3-6 το τελικό αποτέλεσμα Ajaccio-Lens...