Με τριάρα το πρώτο... εισιτήριο (Φώτος)

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 της Αναγέννησης στο «Μακάρειο» και εξασφάλισε το πρώτο εισιτήριο για την Β’ φάση του Κυπέλλου Κόκα Κόλα.

Ολυμπιακός: Κωνσταντίνου, Πολυκάρπου, Κάστρο, Παχίπης, Σεραφείμ, Αυλωνίτης, Καπαρτής, Παντελή, Σαμάρας, Χριστοφίδης, Σωτηρίου.

Αναγέννηση: Κασιάκκης, Χαπέσιης, Θεράποντος, Κουλλούρης, Σωτηρίου, Σιαθάς, Αναστασίου, Κωνσταντίνου, Παφίτης, Δυναμού, Χριστοδούλου.

Το φιλμ του αγώνα:

-Πρώτο σουτ με τον Καπαρτή στο 4’ άουτ.

-Τον έλεγχο ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά, γυροφέρνει στην περιοχή της Αναγέννησης.

-Στο 13’ κεφαλιά του Χριστοφίδη από καλή θέση μετά από κόρνερ, ψηλά άουτ.

-20’ Ο Σταυρινός Κωνσταντίνου βγήκε στην αντεπίθεση για την Αναγέννηση και πριν το τετ-α-τετ έβαλε την κόντρα ο Σωτηρίου στέλνοντας την μπάλα κόρνερ

-26’ 1-0 Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κάστρο κεφαλιά του Αυλωνίτη που ήρθε με φόρα από πίσω για να ανοίξει το σκορ για τον Ολυμπιακό.

-35’ Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση, ο Θεράποντος ελίχθηκε κι εξαπέλυσε ωραίο μακρινό σουτ με τον Κωνσταντίνου να αποκρούει σωτήρια, με τον Χαπέσιη να παίρνει το ριμπάουντ και να βγάζει την μπάλα άουτ από καλή θέση.

-36’ Ο Σεραφείμ εκτέλεσε μακρινό φάουλ με ψηλοκρεμαστό σουτ με τον Κασιάκκη να διώχνει σε κόρνερ.

-40’ Μεγάλες ευκαιρίες για τον Ολυμπιακό με τον Παντελή από τα αριστερ. Πρώτα ήταν η διείσδυση του Παχίπη, που γύρισε στον Καπαρτή που έκανε το σουτ με τον Παντελή να κάνειτην προβολή στέλνοντας την μπάλα μόλις άουτ. Στο επόμενο λεπτό ξανά ο Παντελή ελίχθηκε την περιοχή σούταρε όμως ο Κασιάκκης ήταν σε ετοιμότητα.

-44’ Ο Παχίπης μπήκε στην περιοχή όμως το σουτ του ήταν αδύναμο και ο Κασιάκκης μπλόκαρε.

-45’ Μέσα ο Μιγκελίτο έξω ο Πολυκάρπου, που ένιωσε ενοχλήσεις.

-Έναρξη β' μέρους.

-46’ ΑΛΛΑΓΕΣ Πεχλιβάνης στη θέση Παντελή για Ολυμπιακό/Σιων Ιωάννου στη θέση του Αναστασίου για Αναγέννηση.

-46’ Ο Πεχλιβάνης επιχείρησε διαγώνιο σουτ όμως έδιωξε σε κόρνερ ο Κασιάκκης.

-47’ Σουτ από κοντά ο Σαμάρας νέα απόκρουση ο Κασιάκκης.

-49’ Γύρισμα του Πεχλιβάνη η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Κάστρο που από το ύψος του πέναλτι σούταρε εύστοχα για το 2-0.

-50’ Ευκαιρία με τον Καπαρτή που από κοντά δεν βρήκε στόχο.

-Στο 65' ο Χαπέσιης με γυριστό δεν μπορεί να σκοράρει με τον Κωνσταντίνου να αποκρούει.

-70΄ Ο Σιάθας έκανε την κάθετη με τον Σταυρινό Κωνσταντίνου να βγαίνει τετ-α-τετ με τον κίπερ του Ολυμπιακού Στυλιανό Κωνσταντίνου που αποσόβησε τον κίνδυνο μπλοκάροντας την μπάλα.

-77’ Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση με τον Θεράποντος να κάνει σκαφτή σέντρα σουτ με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

-78’ Αλλαγή για την Αναγέννηση: Μέσα ο Νικολάου, έξω ο Σιάθας.

-83’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Έξω Κάστρο, μέσα Μενελάου

-85’ Ο Σαμάρας εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά βρίσκοντας τον Καπαρτή στην περιοχή που με ωραία κεφαλιά σκόραρε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων.

-87’ Αλλαγή τερματοφύλακα για την Αναγέννηση: Μέσα ο Ανδρέας Πρη, έξω ο Κασιάκκης