ΑΛΚΑΡΑ με ανατροπή στο 91'! (Φώτος)

Η Αλκή πήρε μια σπουδαία νίκη απέναντι στον Εθνικό Άχνας με 2-1. Η ομάδα του Σάββα Δαμνιανού αν και μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονό. Στο δεύτερο μέρος πίεσε ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις πήρε το πολυπόθητο τρίποντο.

Η εξέλιξη του παιχνιδιού:

-Έναρξη αγώνα

-Στο 4' σέντρα του Χαρή, βάζει την προβολή ο Φαμπρίτσιο, έστειλε την μπάλα λίγο έξω απο το αριστερό δοκάρι του Πρότσεκ

-Στο 5΄σουτ του Σεμέδο, η μπάλα χτύπησε πάνω στο σώμα αντιπάλου και κατέληξε σε κόρνερ

-Γρήγορος ρυθμός στο παιχνίδι με την Αλκή να προσπαθεί να βρει κενούς διαδρόμους, σε πιο αμυντικό ρόλο ο Εθνικός

-27' Πρώτη επιθετική προσπάθεια του Εθνικού μετά απο σέντρα του Κυπριανού, ο Φιλίπποφ δεν βρίσκει την μπάλα και περνάει ανεκμετάλλευτη αυτή η ευκαιρία

- 34' Γκολ για τον Εθνικό με τον Ενέσκου. Μετά από φάουλ του Πιντσέλι η μπάλα καταλήγει στα πόδια του Ενέσκου που χωρίς δεύτερη σκέψη σουτάρει δυνατά και στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

-Τέλος ημιχρόνου

-Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

-48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό με σουτ του Αρέστη, αποκρούει ο Πάρντο

-50' ΓΚΟΛ για την Αλκή με κεφαλιά του Φαμπρίτσιο, μετά από σέντρα του Φραγκέσκου

-59 Σουτ του Χαμντί πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Πρότσεκ

-68' Σουτ του Κυπριανού, μαζεύει εύκολα ο Πάρντο

-Πιέζει η Αλκή για να πετύχει ένα τέρμα

-87' Κεφαλιά του Φαμπρίτσιο, πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

-91' ΓΚΟΛ για την Αλκή με τον Σεμέδο. Ο επιθετικός της Αλκής με ένα υποδειγματικό πλάσε στέλνει την μπάλα στα δίκτυα