ΑΝΑΤΡΟΠΗ στο 95΄και διπλό! (φώτος)

Η Ομόνοια ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 87ο λεπτό του αγώνα με την ΑΕΛ χάρη στο γκολ του Ντάρμπισαϊαρ όμως η ΑΕΛ με δύο γκολ, στο 87΄(Ρομάν) και στο 95΄(Λαφράνς) έφερε τούμπα το ματς και πήρε την νίκη με 2-1. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε το ματς η Ομόνοια λόγω αποβολής του Κανού στο τελευταίο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

1΄Σέντρα στο ματς

6’ Διαγώνιο σουτ του Αβραάμ μετά από πάσα του Σάσι η μπάλα αποκρούεται από τον Μιχαϊλοφ ενώ κτυπάει και στο δοκάρι.

10’ Ο Χριστοφή διεισδύει στην περιοχή και επιχειρεί το σουτ με την μπάλα να περνάει παράλληλα από τον Ντάρμπισαϊαρ που έκανε την προβολή όμως δεν πρόλαβε

19’ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια, 1-0 με κεφαλιά του Ντάρμπισαϊαρ. Ο Κανού έκανε τη σέντρα και ο Άγγλος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ

32΄Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Ματ. Ο Άγγλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

43’ Σουτ του Γκαμπιονέτα, κάπου κοντράρει και ο Μιχαϊλοφ δεν ανησυχεί, μαζεύοντας την μπάλα

Τέλος πρώτου μέρους

46΄Σέντρα στο δεύτερο μέρος

49’ Σέντρα του Χριστοφή και ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Ντάρμπισαϊρ με τον Βοζίνια να λέει "όχι"

59΄Σουτ από τον Λαφράνς, λίγω έξω η μπάλα.

72’ Ο Χριστοφή από πλάγια γύρισε εξαιρετικά στον Τζαρζίνιο, που από εξαιρετική θέση μέσα στην περιοχή έστειλε την μπάλα άουτ.

78΄ Ο Μπενίτεθ έκανε τη σέντρα, ο Ρομάν πήρε την κεφαλιά όμως η μπάλα κατέληξε έξω.

80΄Ο Χριστοφή επιχείρησε γυριστό μακρινό σουτ με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω.

87’ ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με μακρινό σουτ του Ρομάν!