Διπλό στην ΑΡΕΝΑ και όλα για όλα σε μια βδομάδα! (φώτος)

Το ΑΠΟΕΛ ήθελε μόνο διπλό απέναντι στην ΑΕΚ, το έκανε με 1-3 και σε μια βδομάδα θα τα παίξει όλα για όλα για το πρωτάθλημα, απέναντι στον Απόλλωνα. Μοράις (πέναλτι), Σάλαι και Ζαχίντ τα γκολ των νικητών, ο Τομάς είχε μειώσει προσωρινά για τους γηπεδούχους. Το www.kerkida.net ήταν στην ΑΡΕΝΑ...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ...

- Πρώτο σφύριγμα από τον Γιώργο Νικολάου

-3' Νωρίς η πρώτη καλή στιγμή για το ΑΠΟΕΛ με κεφαλιά του Ποτέ που πάει έξω

-10' Πέναλτι για τους φιλοξενούμενους για χέρι του Νέλσον σε σέντρα του Βούρου. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται ότι η παράβαση έγινε εκτός περιοχής. Τα ριπλέι δεν το ξεκαθαρίζουν απόλυτα

-11' ΓΚΟΛ 0-1 με τον Μοράις από τα έντεκα βήματα

-14' Η ΑΕΚ ζητά φάουλ για χέρι του Πέρεθ εκτός περιοχής, στην έξοδο του Ισπανού. Ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ παίζει καθαρά την μπάλα με το κεφάλι

-18' Σούτ του Σόρια εκτός περιοχής, πάει έξω. Δεν έχει απειλήσει ακόμα η ΑΕΚ

-21' Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα του Ιντιάκεθ. Δυνατό σουτ του Φλοριάν, βγάζει την απόκρουση ο Πέρεθ

-32' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Φοβερή κίνηση από τον Φλοριάν που ελευθερώνεται στην περιοχή, κερδίζει τον Πέρεθ αλλά ο διώχνει σε κόρνερ. Ισορρόπησε η ΑΕΚ μετά το 0-1 και ψάχνεται για την ισοφάριση

-Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους. Έξω ο Μόισοφ, μέσα ο Καταλά

-36' Κοντινό σουτ του Ζαχίντ από πολύ πλάγια αριστερά, ο Πάμπλο είχε κλειστή την γωνία του

-40' Ζητά πέναλτι η ΑΕΚ σε σουτ του Φλοριάν, για χέρι του Καρλάο. Τα ριπλέι δείχνουν πως δεν υπάρχει παράβαση

-43' Κλασική ευκαιρία για την ομάδα του Μπαλταζάρ. Ο Ενσούε δίνει στον Ποτέ που εξ επαφής πλασάρει λίγο έξω

-50' Πολύ καλό χτύπημα φάουλ του Λάγο από μακριά, ο Πάμπλο βγάζει την επέμβαση

-51' ΓΚΟΛ 0-2 με τον Σάλαι. Μετά από κόρνερ του Λάγο η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Καταλά, "έσκασε" μπροστά στον Ούγγρο και αυτός από κοντά σκόραρε

-61' ΓΚΟΛ 1-2 μειώνει η ΑΕΚ. Ο Τομάς σούταρε, ο Σόουζα έβαλε την κόντρα, η μπάλα πήρε μια απίστευτη ψηλοκρεμμαστή τροχιά και ο Πέρεθ που δεν υπολόγισε καλά, δεν μπόρεσε να αποκρούσει

-72' Διαγώνιο σουτ του Ρουσιά, πάνω στον Πέρεθ

-76' Σουτ από τον Νέλσον, δύσκολα σε κόρνερ ο κήπερ του ΑΠΟΕΛ

-78' ΓΚΟΛ 1-3 με τον Ζαχίντ από κοντά μετά από ωραίο συνδυασμό Ντελατόρε-Ενσούε και ασίστ του δεύτερου. Οι φιλοξενούμενοι καθαρίζουν το τρίποντο

-87' Μακρινό σουτ του Τέτε, πάει έξω

-90' Σωστά ακυρώνεται για οφσάιντ το γκολ του Ντε Καμάργκο

ΑΕΚ: Πάμπλο, Νέλσον, Πάνκοφ, Μόισοφ (35' Καταλά), Τρουγιόλς, Σορία, Λαμπάν, Τομάς, Μαλόκου (58' Τέτε), Ρουσιάς, Φλοριάν (69' Γιάννου)

ΑΠΟΕΛ: Πέρεθ, Βούρος, Καρλάο, Πολιάκοφ, Λάγο, Μοράις (89' Φαρίας), Σόουζα, Ζαχίντ (82' Ντε Καμάργκο), Ενσούε, Σαλάι, Ποτέ (71' Ντελατόρε)

Κίτρινες: Μόισοφ 34', Τομάς 40', Σορία 85' / Καρλάο 8', Σαλάι 54', Λάγο 66'