Η στιγμή που τα έφερε όλα... τούμπα

Ένας ποδοσφαιρικός αγώνας πολλές φορές είναι και συγκυρίες. Ένα γκολ μπαίνει, ένα γκολ δεν μπαίνει όλα... αναποδογυρίζονται.

Η ΑΕΛ γνώρισε την ήττα με 4-2 στον τελικό Κυπέλλου από το ΑΠΟΕΛ και για μία ακόμη φορά έμεινα χωρίς τίτλο, μένοντας παράλληλα και εκτός Ευρώπης. Το μεγαλύτερο... ανάθεμα πηγαίνει στον Φεγκρούς και στα τραγικά του λάθη, ωστόσο όλα μπορούσαν να είναι διαφορετικά...

Η ΑΕΛ ξεκίνησε καλύτερα, σκόραρε πρώτη και έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι. Ισοφαρίστηκε από μια ανύποπτη φάση, ωστόσο στο τελευταίο πεντάλεπτο του ημιχρόνου έχασε δύο σπουδαίες ευκαιρίες. Η διπλή ευκαιρία του Καλό, με το δοκάρι και το πλασέ που πέρασε έξω και η λανθασμένη ενέργεια του Σαρντινέρο από δεξιά που δεν... έσπασε την μπάλα στο πέναλτι, στέρησαν στην Λεμεσιανή ομάδα το δεύτερο γκολ. Που αν ερχόταν, θα έστελνε αυτήν στα αποδυτήρια με το 2-1 Αντιθέτως, στην επόμενη φάση το ΑΠΟΕΛ σκόραρε, πήγε στα αποδυτήρια με την ψυχολογία στα ύψη, ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τρίτο γκολ και η... σεμνή τελετή έλαβε τέλος...