Ξανά εύκολα η ΑΕΛ (φώτος)

Άλλη μια εύκολη νίκη για την ΑΕΛ στο πρωτάθλημα καλαθόσφαιρας Β' κατηγορίας, το βράδυ της Δευτέρας απέναντι στην ΜJ Basketball.

Μέσα από την σελίδα των γαλαζοκιτρίνων η αναφορά του αγώνα...

Εύκολη εκτός έδρας νίκη έκανε η Αντρική μας ομάδα σήμερα Δευτέρα 30/11 αντιμετωπίζοντας την ομάδα του M.J Basketball.

Η ομάδα του προπονητή μας Πέτρου Αντωνίου έδειξε την ανωτερότητα της από το πρώτο κιόλας λεπτό παίζοντας ένα πολύ καλό παιχνίδι με πολύ καλές άμυνες και σε συνδυασμό με τις εύστοχες επιθέσεις και το πολύ καλό τελείωμα τον φάσεων βρέθηκε να είναι μπροστά στο ημίχρονο με το σκορ 12 – 36.

Με τον ίδιο ρυθμό είχε ξεκινήσει και το Β΄ ημίχρονο με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να μην μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό της ομάδας μας και τον προπονητή μας να ρίχνει στο παιχνίδι δίνοντας έτσι και περισσότερο χρόνο συμμετοχής στα παιδιά του εφηβικού.

Τελικό σκορ του αγώνα 47-82.