"Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ/Μπράβο στους μάγκες μας"

Αναφορά από την φουτσαλική ΑΕΛ στο παιχνίδι με την ΑΕΚ που έφερε την 2η ήττα και τον αποκλεισμό...

Η ομάδα μας προηγήθηκε με 0-1 με τον Thiago Baria στο ημίχρονο και στην επανάληψη έκανε το 0-2 με τον Κάντζο Γκιβάρα. Η ΑΕΚ μείωσε σε 1-2 και στην συνέχεια η ομάδα μας πήρε προβάδισμα με 1-3 με γκόλ του Δημήτρη Λιοτατή. Η ΑΕΚ αντέδρασε ισοφάρισε σε 3-3 αλλά και πάλι ο Δημήτρης Λιοτατής έκανε το 3-4 πέντε λεπτά πριν την λήξη. Η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει δύο λεπτά πριν το τέλος και να κάνει την ανατροπή σε 5-4 τα τελευταία 35 δευτερόλεπτα τιμωρώντας την απειρεία των φουτσαλιστών μας που θα μπορούσαν να καθαρίσουν το παιχνίδι πιο γρήγορα αλλά κάποια ατομικά λάθη μας στέρησαν την νίκη μέσα στη Λάρνακα. Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για την νίκη και πρόκριση της στα ημιτελικά των play offs του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας συνεχίζει τώρα με μοναδικό στόχο το Κύπελλο και την βελτίωση του παιχνιδιού μας μακριά από επιπόλαια λάθη! Η φετινή χρονιά βοήθησε τους φουτσαλιστές μας να απόκτησουν περισσότερες εμπειρείες. Με την νέα χρονιά η ΑΕΛ μας πλέον μπορεί να βασιστεί σ´ενα δυνατό κορμό πολύ νεαρών Κύπριων φουτσαλιστών με Μ.Ο ηλικίας 22 χρ. με ποιότητα, ταλέντο και με μεγάλη προοπτική για το μέλλον! Το μέλλον ανήκει σε αυτά τα παιδιά! Μπράβο μάγκες...Θα συνεχίσουμε να σας εμπιστευόμαστε γιατί έχετε μαγκιά και λεβεντιά!!!