ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: "Τους χάρτες τους έχουμε παραδοσιακά τα τελευταία χρόνια"

Στην διάσκεψη Τύπου του αγώνα με τον Άρη, ο τεχνικός της ΑΕΖ Δημήτρης Δημητρίου ανέφερε...

«Συγχαρητήρια στον Άρη. Θα αναφερθώ μόνο στο αγωνιστικό κομμάτι.  Δεν θα αναφερθώ σε κάποιες δηλώσεις ότι πρέπει να ψάξουμε για χάρτες ή να πάμε σπίτι μας. Το τελευταίο καιρό πάμε σπίτι μας και κοιμόμαστε με αξιοπρέπεια. Τους χάρτες της β’ κατηγορίας η ομάδα τους είχε παραδοσιακά τα τελευταία χρόνια, άρα αυτό δεν είναι κανένα πρόβλημα. Αν πάμε διαβάθμιση θα επιστρέψουμε πάλι πολύ δυνατοί. Σεβόμενοι το ψωμί που τρώμε θα φέρουμε πάλι την ΑΕΖ στις επάλξεις.

Αγωνιστικά ξεκινήσαμε πάρα πολύ καλά και θεωρώ ότι καθοριστική φάση ήταν το 15λεπτό όταν χάσαμε την ευκαιρία για το 3-0. Από κει και πέρα ο Άρης αντέδρασε και έγινε το παιχνίδι 2-2. Στο δεύτερο 45λεπτο ήταν θέμα ποιος θα πετύχει το δεύτερο γκολ. Δεχθήκαμε ένα πάρα πολύ ωραίο γκολ από τον αντίπαλο. Εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Εμείς θα συνεχίσουμε μέσα στον δύσκολο δρόμο της αξιοπρέπειας και της ηθικής μαζί με αυτά τα παιδιά. Στο δρόμο που χαράξαμε με τη διοίκηση θα στέλνουμε το μήνυμα ότι η ΑΕΖ είναι ομάδα που παραδοσιακά έχει μόνο φίλους. Δώσαμε συμμετοχή σε αρκετούς κύπριους και αυτό θα συνεχίσουμε να κάνουμε. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές γι’ αυτή τους την αξιοπρεπή εμφάνιση».