Ανοικτή η υπόθεση πρόκριση… (φώτος)

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν ΤΝS και Τre Penne στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον 1ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Η ουαλική ομάδα επικράτησε 2-1 ωστόσο το γκολ του δέχθηκαν μέσα στην έδρα τους δημιουργεί προβλήματα ενόψει της ρεβάνς σε μια βδομάδα.

Στο 13’ ο Quigley άνοιξε το σκορ, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Fraternali πέτυχε την ισοφάριση. Στο 40’ ο Mullan έδωσε και πάλι προβάδισμα ωστόσο τίποτα δεν άλλαξε στη συνέχεια.

Δείτε την LIVE κάλυψη της αναμέτρησης...

5’ Μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι η γηπεδούχος TNS. Ό,τι καλύτερο στο ματς ένα κερδισμένο κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

10’ 70%-30%  η κατοχή.

13’ ΓΚΟΛ 1-0. Ίσως με τον ποιοτικότερο της ποδοσφαιριστή Quigley η TNS ανοίγει το σκορ.

16’ ΓΚΟΛ 1-1. Η Τre Penne στην πρώτη της καλή ευκαιρία ισοφαρίζει. Σκόρερ ο Fraternali Stefano.

28’ Αλλαγή για την Tre Penne. O Palazzi παίρνει τη θέση του Valli.

37’  Μέχρι στιγμής σημειώθηκαν 23 τελικές προσπάθειες για τους γηπεδούχους και 19 για τους φιλοξενούμενους.  4-1 τα κόρνερ.

40’ ΓΚΟΛ 2-1: Μετά από ασίστ του  Quigley ο Mullan δίνει και πάλι προβάδισμα στην TNS.

TΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ:

46' Χωρίς αλλαγές στο β' μέρος οι δυο ομάδες.

69'  Παραμένει το 2-1 για την TNS. Ελέγχει το ματς έχοντας την κατοχή 76%-24%.

71’ Δεύτερη αλλαγή για την ΤΝS. Ο Parry παίρνει τη θέση του Cieślewicz.

73' Αλλαγή και για την Tre Penne. O Chiaruzzi στη θέση του Censoni.

85' Αλλαγή για την ΤΝS. Mέσα ο Draper, έξω ο Quigley.

86' Πιέζουν οι γηπεδούχου για να πετύχουν 3ο γκολ. Ξέρουν πως το εντός έδρας γκολ που δέχθηκαν θα τους δημιουργήσει προβλήματα στην ρεβάνς.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: 2-1 το τελικό σκορ.