Ισόπαλο το πρώτο

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο φιλικό του ΑΠΟΕΛ στο Mistral κόντρα στην Arka.

Ο Mario Been ξεκίνησε τον αγώνα με τους:  Pardo, Μερκής, Άδωνη, Χριστοφόρου, Αλεξάνδρου, Farias, Ebecilio, Vander, Αντωνίου, Αλωνεύτης, De Camargo

Οι πρωταθλητές κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Βάντερ. Ο Βραζιλιάνος, έπειτα από σέντρα του Κύπρου Χριστοφόρου από δεξιά νίκησε τον Πολωνό τερματοφύλακα για το 1-0.

Η αντίδραση των γηπεδούχων ήρθε λίγα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 41΄ όταν έκαναν το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολλανδός ξεκίνησε με τους: Romo, Αρτυματάς, Μερκής, Lago, Χριστοφόρου, Morais, Vinicius, Εφραίμ, Μακρής, Bertoglio, Pote

Το ΑΠΟΕΛ παρουσιάστηκε πολύ καλύτερο, δημιούργησε ευκαιρίες ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει την νίκη. Το 1-1 όπως διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος ήταν το τελικό σκορ.

Η εξέλιξη του αγώνα όπως την μετέφερε η ιστοσελίδα μας:

- Το LIVE streaming διακόπηκε στο δεύτερο μέρος από τους Πολωνούς

13΄ Πρώτο σουτ για τους Πολωνούς, ο Πάρντο πέφτει και αποκρούει εύκολα στην γωνία του.

26΄ Παραμένει το 0-0

32΄ ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με τον Βάντερ. Ο Χριστοφόρου έβγαλε ωραία σέντρα από δεξιά, η μπάλα πέρασε από τους αμυντικούς και έφτασε στον Βάντερ ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα.

36΄ Αποκρούει σε κόρνερ ο Πάρντο σε τετ α τετ των Πολωνών εντός της περιοχής και πλάγια.

41΄ ΓΚΟΛ, 1-1 για τους Πολωνούς

42΄ Πρώτη αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ, στην θέση του Εμπεσίλιο ο Αντρέου

Τέλος πρώτου μέρους, 1-1 το σκορ

ΑΠΟΕΛ: Pardo, Μερκής, Άδωνη, Χριστοφόρου, Αλεξάνδρου, Farias, Ebecilio, Vander, Αντωνίου, Αλωνεύτης, De Camargo

Δεύτερο μέρος:

Η εντεκάδα του ΑΠΟΕΛ στο δεύτερο μέρος: Romo, Αρτυματάς, Μερκής, Lago, Χριστοφόρου, Morais, Vinicius, Εφραίμ, Μακρής, Bertoglio, Pote

-Το παιχνίδι διεξήχθη κάτω από ισχυρή βροχή

46΄ Πρώτο σουτ για το ΑΠΟΕΛ στο δεύτερο μέρος με τον Μοράις, άστοχο

56΄ Ο Ποτέ συνεργάστηκε ωραία με τον Μακρή με τον πρώτο να επιχειρεί το σουτ χωρίς να βρει στόχο.

58΄ Διπλή ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ο Ποτέ πρώτα και ακολούθως ο Μπερτόλιο δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία των Πολωνών.

80΄ Καλό σουτ από τα 20 μέτρα από τον Μπερτόλιο, διώχνει ο τερματοφύλακας.