ΘΥΜΙΖΟΥΝ… το 2012 με Benzema που είναι πλέον φάντασμα

Την προηγούμενη φορά την οποία επισκέφτηκαν το ΓΣΠ για να παίξουν με το ΑΠΟΕΛ θυμήθηκαν στην Ρεάλ Μαδρίτης.

Μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της η Βασίλισσα αναφέρεται στο παιχνίδι της σεζόν 2011-12 όταν τα δύο γκολ του Γάλλου επιθετικού και το ένα του Κακά έκριναν το παιχνίδι.

Οι Μαδριλένοι παρουσιάζουν ένα σύντομο αφιέρωμα για την νίκη επί των πρωταθλητών τότε στην Λευκωσία η οποία σε συνδυασμό με το 5-2 στο Μπερναμπέου τους έδωσε το εισιτήριο για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League.

Πλέον… φάντασμα

Πάντως είναι αξιοσημείωτο το γεγονός πως ο Γάλλος σούπερ σταρ της Ρεάλ χαρακηρίζεται από τους Ισπανούς δημοσιογράφους ως… φάντασμα. Συγκεκριμένα η AS σε ρεπορτάζ με τίτλο “Ένα φάντασμα… μπροστά” αναφέρεται στον Μπενζεμά ο οποίος δεν κάνει καθόλου καλή χρονιά μετρώντας μόλις δύο γκολ.

“Δεν δίνει πάσες, δεν σκοράρει. Πετυχαίνει γκολ κάθε 468 λεπτά. Στο παιχνίδι με την Ατλέτικο δεν έκανε ένα σουτ εντός στόχου σε 75 λεπτά”, σημειώνεται μεταξύ άλλων…