ΕΦΡΑΙΜ: ''Διαφωνώ με τον Καταλά, για ένα 90λεπτο ήταν καθαρό το παιχνίδι 50-50''

Διαβάστε όλα όσα δήλωσε στην κάμερα της Cytavision μετά το τέλος του νικηφόρου ντέρμπι κόντρα στην ΑΕΚ.

Τι είπε για το σπάνιας ομορφιάς γκολ που πέτυχε...

''Είναι μια πάρα πολύ σημαντική νίκη, συνεχίσαμε το σερί μας. Δείχνουμε πόσο δυνατή ομάδα είμαστε. Όπως είπα και την προηγούμενη βδομάδα όποιος βρεθεί απέναντί μας θα δυσκολευτεί αφάνταστα. Θα διαφωνήσω λίγο με τον Καταλά. Μπορεί η πρώτη φάση να ήταν αμφισβητούμενη αλλά για ένα 90λεπτο ήταν καθαρό το παιχνίδι 50-50, όπως και τα υπόλοιπα δύο τέρματα. Άρα θα διαφωνήσω ότι έπαιξε καθοριστικό ρόλο μια απόφαση που δεν την είδα καν, απλά άκουσα έναν συμπαίχτη μου να το λέει''.

Για το εντυπωσιακό γκολ που σκόραρε είπε: ''Δεν έχει σημασία ότι σκόραρα εγώ, αλλά  σημασία έχουν οι  τρείς βαθμοί. Είναι ωραίο πως βοήθησα για αυτή την νίκη. Μία νίκη  όπου μας δίνει δυναμική ενάντια στο επερχόμενο ντέρμπι με αντίπαλο τον  Απόλλωνα. Πρέπει να συνεχίσουμε με αυτούς τους ρυθμούς για την κατάκτηση του πρωταθλήματος''.

Καλύψτε όλες τις τραπεζικές σας ανάγκες με το επιχειρηματικό πακέτο για κυπριακές επιχειρήσεις www.ccb.coop.com.cy»