ΔΩΝΗΣ: "Έπαιξε ρόλο η ποιότητα του Εφραίμ και η καλύτερη τακτική"

Δείτε όσα σχολίασε ο Γιώργος Δώνης στην δημοσιογραφική διάσκεψη μετά το 3-1 της ομάδας του επί της ΑΕΚ...

"Ήταν ένα καλό παιχνίδι ανάμεσα σε δυο ποιοτικές ομάδες. Από την αρχή πήραμε τα ηνία και είχαμε την μπάλα στο αντίπαλο μισό αλλά δεν είχαμε το καθαρό μυαλό ώστε να δημιουργήσουμε ευκαιρίες. Ήταν μεγάλο πρόβλημα η έλλειψη του πιο φορμαρισμένου παίκτη μας γιατί ο Εμπεσίλιο δημιουργεί στο ένας εναντίον ενός και έχει αρκετά σουτ στην εστία. Ο Ζαχίντ είναι πιο οργανωτικός σε σχέση με τον Εμπεσίλιο. Η ΑΕΚ προσπαθούσε στην κατοχή αλλά στο δικό της μισό παρά στο δικό μας. Όμως στις δυο φάσεις που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, στη μια δεν λειτουργήσαμε καλά και στην άλλη είχε το δοκάρι.

Αυτά τα παιχνίδια κρίνονται πολλές φορές απ' τις προσωπικότητες και την τακτική. Στο δεύτερο ημίχρονο θεωρώ πως είχαμε πιο καλή τακτική συμπεριφορά αλλά έπαιξε ρόλο και η ποιότητα του Εφραίμ στο γκολ και η ποιότητα κάποιων άλλων παικτών μας. Είναι ωραίο στο Κυπριακό ποδόσφαιρο να βλέπεις καλές ομάδες με ποιότητα και να έρχεται ο κόσμος στο γήπεδο να απολαμβάνει ποδόσφαιρο. Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου άσχετα αν το παιχνίδι μας δεν ήταν το καλύτερο. Ήταν παθιασμένοι και φτάσαμε σε άλλη μια μεγάλη νίκη".

Καλύψτε όλες τις τραπεζικές σας ανάγκες με το επιχειρηματικό πακέτο για κυπριακές επιχειρήσεις www.ccb.coop.com.cy»