"Καθάρισε" το ΑΠΟΕΛ

Η περιπέτεια του ΑΠΟΕΛ με την υπόθεση παραμονή στην Κατηγορία τελείωσε οριστικά την Παρασκευή στο Φρέναρος. Κέρδισε με 1-3 την Ολυμπάς και πλέον βλέπει τον επόμενο αντίπαλό του γα την 5η θέση. Παράλληλα επικεντρώνεται στο Κύπελλο. Η Ολυμπιάς έχει άλλη μα ευκαιρία με στόχο την παραμονή της.

Στην παρουσία 30 θεατών έγινε ωραίο παιχνίδι με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τις εντυπώσεις. Στο πρώτο σετ το ΑΠΟΕΛ ανώτερο επιβλήθηκε με 14-25 αλλά στο επόμενο η Ολυμπιάς ανέλαβε τα ηνία κερδίζοντας με 25-21 κα ισοφάρισε σε 1-1.

Στο τρίτο σετ έγινε μάχη αλλά το ΑΠΟΕΛ πιο αποτελεσματικό κέρδισε με 22-25 γράφοντας το 1-2 στο Φρέναρος. Το ΑΠΟΕΛ ανώτερο πήρε το τέταρτο σετ με 20-25 μαζί τη νίκη με 1-3 σετ.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ. (Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ): Στρούγκαρ, Γιανούζοβιτς,Αντωνίου, Φιλίπας, Πέτρου, Αδάμου – Λίμπερο: Πρωτοπαπάς. – Αλλαγές: Αγγέλοφ  Πιντίλε.

ΑΠΟΕΛ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Γ. Χρυσοστόμου, Μίτιτς,  Βερίσιμο, Κυπριανού, Λούνα – Λίμπερο: Παντελή. – Αλλαγές: Φαρχάν Π. Χρυσοστόμου Παμπακάς.