Εύκολα το ΑΠΟΕΛ και... φαβορί

Εύκολο βράδυ είχε το ΑΠΟΕΛ απέναντι στην Ολυμπιάς Φρενάρου στο κλειστό του Λυκείου «Φώτης Πίττας». Κέρδισε με 3-0 στο πλαίσιο του πρώτου αγώνα της προημιτελικής φάσης του κυπέλλου Πετόσφαιρας και είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την πρόκριση στα ημιτελικά.

Οι παίχτες του Γιάννη Μέλκα έδειξαν σοβαρότητα και συγκέντρωση από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης και πήραν μια εύκολη νίκη που τους δίνει σαφέστατο προβάδισμα για πρόκριση στην επόμενη φάση.

Στον επαναληπτικό που θα διεξαχθεί στο Λευκόθεο το ΑΠΟΕΛ χρειάζεται δυο σετ για να προκριθεί.

ΤΑ ΣΕΤ: 17-25, 17-25, 11-25

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ(Π.ΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ): Στρούγκαρ, Γιαννούζοβιτς, Αγκέλοφ, Φιλίπας, Πέτρου, Αδάμου, Λίμπερο:  Πρωτοπαπά.

ΑΠΟΕΛ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Μίτιτς, Χαμαγιούν, Γ. Χρυσοστόμου,Λούνα, Βερίσιμο, Κυπριανού –Λίμπερο: Παντελή.