"Δεν είναι το τέλος του κόσμου"

Την άποψη ότι ο αποκλεισμός δεν είναι το τέλος του κόσμου εξέφρασε ο αρχηγός του Απόλλωνα Γιώργος Μερκής σε δηλώσεις του στην κάμερα της Cytavision μετά το τέλος του αγώνα με τον Οθέλλο.

Αναλύτικά:

«Δυστυχώς είμαστε έξω από τον έναν από τους δυο στόχους που έχουμε θέση. Χάσαμε αρκετές κλασικές ευκαιρίες. Νομίζω σήμερα η ομάδα μου είχε κατά διαστήματα καλή απόδοση, δεν καταφέραμε να σκοράρουμε και άλλο γκολ και εκεί που προηγηθήκαμε βρεθήκαμε να χάνουμε με δυο επιθέσεις. Δεν νομίζω να θυμάμαι κάποια ευκαιρία του Οθέλλου στο δεύτερο ημίχρονο. Δυστυχώς έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Θα επικεντρωθούμε στο πρωτάθλημα όπου είναι και ο μεγάλος μας στόχος. Θα ανασυνταχτούμε και θα δούμε τη συνέχεια. Αν καταφέρναμε να σκοράρουμε στις φάσεις που είχαμε στο 1-1 αλλά και στο 2-1…τότε θα ήμασταν στον επόμενο γύρο. Είχαμε ένα ημίχρονο μπροστά μας να το εκμεταλλευτούμε αλλά δεν τα καταφέραμε. Δυστυχώς έτσι είναι το ποδόσφαιρο, δεν θα τα παρατήσουμε, ο Απόλλωνας είναι μεγάλη ομάδα. Δεν είναι το τέλος του κόσμου, είναι σοβαρό ότι αποκλειστούμε αλλά θα ανασυνταχτούμε και θα δούμε το πρωτάθλημα. Η ομάδα είχε ρυθμό με την Σαλαμίνα αλλά δυστυχώς και κάποιες απουσίες μας επηρέασαν αν και οι μεγάλες ομάδες λένε ότι δεν πρέπει να στέκονται σε απουσίες».