"Κορυφαίος του γηπέδου ήταν ο τερματοφύλακάς τους"

Με δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου, ο Τον Κάανεν χαρακτήρισε ως κορυφαίο του γηπέδου τον τερματοφύλακα της Ομόνοιας, Κωνσταντίνο Παναγή.

Τι είπε ο προπονητής του Απόλλωνα:

"Ξεκινήσαμε το παιχνίδι πολύ καλά. Θέλαμε να κερδίσουμε και προσπαθήσαμε να πετύχουμε γρήγορο γκολ. Κάναμε δύο φανταστικές ευκαιρίες και έπρεπε να προηγηθούμε. Μέχρι εκείνο το σημείο η Ομόνοια δεν είχε κάνει ευκαιρία και από ένα λάθος προηγήθηκε. Το ματς άλλαξε, έγινε 50-50 η Ομόνοια έκανε περισσότερες ευκαιρίες. Θα έλεγα πως κορυφαίος του γηπέδου ήταν ο τερματοφύλακάς τους. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια, ήταν καλύτερη αλλά όταν δει κανείς την ευκαιρία που έβγαλε με το δοκάρι και αυτή του δευτέρου ημιχρόνου, ήταν ο καλύτερος (σ.σ.: Κωνσταντίνος Παναγή). Δεν έχω παράπονο από τους παίκτες μου, είχαμε ευκαιρίες. Φυσικό ήταν αφού ρισκάραμε να έχουν και αυτοί ευκαιρίες για δεύτερο γκολ. Πριν από το παιχνίδι δεν μίλησα γι' αυτούς που έλειπαν, αλά στο ημίχρονο είχαμε προβλήματα. Ο Αγγελής ένιωσε ενοχλήσεις, ενώ μετά και ο Ρομπέρ άντεξε μόνο πέντε λεπτά. Δεν υπάρχει δικαιολογία. Στα τελευταία δέκα λεπτά προσπαθήσαμε να πιέσουμε και όλα ήταν πιθανά".