"Ανάμεικτα συναισθήματα"

Ανάμεικτα συναισθήματα άφησε στον Ρόνι Βαν Γιενέουγκτεν το ισόπαλο 2-2 με την Ομόνοια.

Τι είπε ο προπονητής της ΕΝΠ:

"Έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Είμαι περήφανος για την ομάδα που δούλεψε πολύ για να πάρει αποτέλεσμα από μια μεγάλη ομάδα, αλλά και απογοητευμένος, γιατί δώσαμε δυο φορές το προβάδισμα. Σκοράραμε δυο γκολ με καλό passing game, πιέσαμε καλά και στα τελευταία 20 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο είχαμε αυτοπεποίθηση. Ζήτησα από τους παίκτες να συνεχίσουν έτσι, γιατί ξέρω με αυτούς τους οπαδούς θα υπάρχει μεγάλη πίεση. Το Παραλίμνι, όμως, δεν έμεινε πίσω. Είχαμε ευκαιρίες για το 1-3, αλλά στο τέλος η πίεση ήταν μεγάλη και ήρθαμε 2-2. Είναι καλό αποτέλεσμα για το Παραλίμνι, έτσι είναι και καλό το ξεκίνημα της συνεργασίας μας. Έχουμε κάποιους τραυματισμούς, έπαιξαν κάποια παιδιά χωρίς προπονήσεις, όπως ο Κοσμά και ο Πάρπας".