Πρώτο τρίποντο με Νίκο...(Φώτος)

Την πρώτη του νίκη με τον Νίκο Παναγιώτου στον πάγκο του... πέτυχε ο Ερμής ο οποίος κέρδισε με 2-1 την Πάφο και ανέβηκε βαθμολογικά.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14΄ με το γκολ του Κεϊτά με αποτέλεσμα οι "φτεροπόδαροι" να πάνε με το προβάδισμα στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο με το... καλημέρα οι Παφίτες ισοφάρισαν καθώς στο 50΄ ο Γκελασβίλι νίκησε τον Παναγόπουλο με ωραίο πλασέ. Ο Αλαμπί στο 80΄ άφησε με δέκα ποδοσφαιριστές την ομάδα του...καθώς έκανε σκληρό μαρκάρισμα και εκεί η πλάστιγγα έγειρε προς την πλευρά του Ερμή.

Το τρίποντο για το συγκρότημα του Νίκου Παναγιώτου έδωσε ο Μαγέλε στο 87΄, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Ερμής: Παναγόπουλος, Μουλαζίμης (71΄ Λατόρε), Κουίνσι, Ντε Πίνα, Χριστοφή, Γκονζάλες, Ουλίσε, Γιαγκουδάκης (65΄ Βασιλόγιαννης), Γενγκά (61΄ Γουίκς), Κεϊτά, Μαγέλε

Πάφος: Ρόιν, Αλαμπί, Γκριγκαλάβα, Μακρής, Νταμάχου, Γκργκετς, Γκόμες, Ιωάννου, Μουτίνιο (76΄ Γκριγκαλασβίλι), Μάτσι (68΄ Οκόγε), Γκελασβίλι (78΄ Αγιβί)

Κίτρινες: Χριστοφή, Κουίνσι, Ουλίσε, Στυλιανού / Γκελασβίλι, Μακρής, Μάτσι

Κόκκινες: - / Αλαμπί