"Η φάση δεν μύριζε πέναλτι"

Διαβάστε όλα όσα δήλωσε ο Σάββας Πουρσαϊτίδης μετά το τέλος του αγώνα με την ΑΕΛ…

“Θεωρώ ότι στο πρώτο ημίχρονο αδικήσαμε τους εαυτούς μας. Χωρίς η ΑΕΛ να μας κάνει το ιδιαίτερο η ΑΕΛ προηγήθηκε με δύο γκολ πανομοιότυπα, αδρανήσαμε εκεί στο δεύτερο δοκάρι. Παρόλα αυτά τα παιδιά προσπάθησαν , δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες, είχαμε προϋποθέσεις. Προσπαθήσαμε να κοντρολάρουμε τον ρυθμό ξέροντας ότι απέναντι μας είχαμε μια πολύ καλή ομάδα όπως η ΑΕΛ.  Μπήκαμε στο ημίχρονο και είπαμε στα παιδιά ότι τίποτα δεν έχει τελειώσει, ότι με ένα τέρμα θα ήμασταν ξανά μέσα στο παιχνίδι. Αυτό προσπαθήσαμε να κάνουμε αλλά δυστυχώς μια φάση που όπως την είδα εγώ από την θέση μου, δεν μύριζε πέναλτι παρόλα αυτά η ΑΕΛ προηγήθηκε με 3-0. Εκεί θεωρώ ότι τα πράγματα τέλειωσαν για μας. Προσπαθήσαμε να διαχειριστούμε το παιχνίδι. Υπήρχε κούραση, είχαμε αρκετούς παίκτες που θέλανε αλλαγή, υπάρχουν πολλά ματς συνεχόμενα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών μου. Επόμενη βδομάδα έχουμε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι με την βοήθεια του κόσμου μπορούμε να έχουμε ένα καλό αποτέλεσμα. Είναι πολύ σημαντικό δύο αγωνιστικές πριν το τέλος να έχουμε εξασφαλίσει την παραμονή μας. Μην ξεχνάμε σε τι θέση ήμασταν πριν δύο μήνες”

Καλύψτε όλες τις τραπεζικές σας ανάγκες με το επιχειρηματικό πακέτο για κυπριακές επιχειρήσεις www.ccb.coop.com.cy»