"Υπομονή..."

Υπομονή σύστησε ο Κώστας Καϊάφας μετά τη νέα ισοπαλία της Ομόνοιας σε ντέρμπι, αυτή τη φορά με τον Απόλλωνα, τονίζοντας πως ήθελαν περισσότερο τη νίκη από τον αντίπαλό τους, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Τι είπε ο τεχνικός των "πρασίνων":

«Θα συμφωνήσω με το συνάδελφο, ανέλυσε καλά το παιχνίδι. Νομίζω, όμως, ότι στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε πιο δυνατά, ελέγχαμε το παιχνίδι στα πρώτα 20 λεπτά. Μετά το 20-25΄ πράγματι ο Απόλλωνας είχε περισσότερη κατοχή και προσπάθησε να φτιάξει ευκαιρίες. Στο δεύτερο μπήκαμε πιο καλά, ήμασταν καλύτεροι και δείξαμε πως αν μια ομάδα ήθελε περισσότερο τη νίκη ήταν η δική μου. Ο αντίπαλος νομίζω έπαιξε για να πάρει την ισοπαλία. Δεν μας αφήνει ικανοποιημένους το αποτέλεσμα, σίγουρα θέλαμε τους τρεις βαθμούς, δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Έχουμε τη διακοπή τώρα, θα έχουμε όλους τους παίκτες μαζεμένους και θα έχουμε χρόνο να δουλέψουμε λίγο περισσότερο. Καλή συνέχεια στον Απόλλωνα και υπομονή για εμάς».