"Κι΄εγώ θα καθυστερούσα αν ήμουν στην θέση τους"

Οι δηλώσεις του προπονητή της Ομόνοιας, Τζον Κάρβερ μετά το τέλος του αγώνα με την Αναγέννηση:

"Συγχαρητήρια στον αντίπαλο προπονητή, έπαιζαν με δέκα παίκτες, έβγαλε πάθος μας έβαλε δύσκολα και έδειξε ότι είναι ένα σκληρό σύνολο. Ξεκινήσαμε καλά, κάναμε φάσεις όμως έγινε το 1-0 με τρόπ που είχαμε προειδοποιήσει τους παίκτες. Δυστυχώς έγινε. Ακολούθησε το δεύτερο γκολ σε μια φάση που χάσαμε τρία μαρκαρίσματα. Δείξαμε χαρακτήρα, πήγαμε στο ημίχρονο με 2-2. Ήταν σωστή η κόκκινη. Με τον ίδιο τρόπο να προσέγγιζα κι εγώ το παιχνίδι αν ήμουν στην θέση της Αναγέννησης, να σπαταλώ τον χρόνο σε κάθε ευκαιρία. Ήταν έκπληξη που ο αντίπαλος γκολκίπερ πήρε κίτρινη στις καθυστερήσεις, όπως και τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων".

Για τα αμυντικά κενά της ομάδας:

"Όντως έχουνε πρόβλημα στην ανασταλτική λειτουργία, όχι στους τέσσερις τις άμυνας αλλά στον τρόπο που αμυνόμαστε. Τώρα είναι διακοπή και ευκαιρία να δουλέψουμε σε αυτό το κομμάτι και είναι κάτι που πρέπει να επιλυθεί".