Νίκη επί της Hapoel Tel Aviv με Ράφα Λόπες (φώτος/βίντεο)

Νικηφόρο με 1-0 ήταν το δεύτερο φιλικό της Ομόνοιας επί Πολωνικού εδάφους κόντρα στην ισραηλινή Hapoel Tel Aviv. Σκόρερ του γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ο Ράφα Λόπες στο 2’.

Στον αγώνα που είχε διάρκεια 70 λεπτών (ημίχρονα 35 λεπτών) ο Πάμπος Χριστοδούλου χρησιμοποίησε συνολικά 20 ποδοσφαιριστές.

Αναγκαστική ήταν η αλλαγή του Κύπρου στο 70’ λόγω τραυματισμού. Να σημειωθεί ότι μπήκε αλλαγή νωρίτερα στο 54’ στη θέση του Γκονζάλες.

Επόμενο φιλικό στην Οπαλένιτσα την Πέμπτη 27 Ιουλίου, απέναντι στην πολωνική Lech Poznan.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα, τηρήθηκε μονόλεπτος σιγή στη μνήμη των δύο αδικοχαμένων νέων, Μάριου Πολυδώρου και Γιώργου Μικελλίδη.

Δείτε LIVE/STREAMING το παιχνίδι...

Τέλος αγώνα...

66'  Ευκαιρία για την ομάδα Ομόνοια με κοντινή κεφαλιά του Ματ Ντάρμπισαιαρ που πέρασε λίγο έξω.

54' Σουτ εκτός περιοχής από ποδοσφαιριστή της Χάποελ, η μπάλα έξω.

39' Η Ομόνοια συνεχίζει να είναι καλύτερη στο ματς.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η Oμόνοια μπροστά στο σκορ με 1-0, με κεφάλια του Λόπες.

28': Σέντρα του Χριστοφή, κεφάλια ο Νταρμπισάιαρ, η μπάλα μόλις έξω.

25' Σουτ του Γκονζάλες εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά έξω.

16' Σουτ του Λόπες, αποκρούει ο τερματοφύλακας.

15' Χωρίς φάσεις το παιχνίδι, με αρκετές δυνατές μονομαχίες.

2’ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Ράφα Λόπες. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μαργκάσα ο Λόπες έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με κοντινή κεφαλιά.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή (55' Χριστοδούλου), Δημητρίου (69' Φιλιώτης), Μαργκάσα (46' Καντέ), Κατελάρης, Φραγκέσκου, Σοάρες (59' Τουρέ), Κανού (52' Μπρέβελντ), Χριστοφή (49' Αζίζ), Γκονζάλες (54' Κύπρου/ 70' Φιάκας), Λόπες (65'Κατσαντώνης), Ντάρμπισαιαρ.

-Ο αγώνας είχε διάρκεια 70 λεπτών (ημίχρονα 35 λεπτών).

-Πριν την έναρξη του αγώνα, τηρήθηκε μονόλεπτος σιγή στη μνήμη των δύο αδικοχαμένων νέων, Μάριου Πολυδώρου και Γιώργου Μικελλίδη.