Τριάρα στο τελευταίο (Φώτος)

Με 3-1 επικράτησε η Πάφος της ΑΕΖ, στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι της Παφιακής ομάδας πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net βρέθηκε από νωρίς στο «Στέλιος Κυριακίδης» και σας μεταφέρει όλες τις λεπτομέρειες...

Η εντεκάδα της Πάφου: Κόπριβετς, Γκάμποβς, Γιάνζα, Τσερνομόρντις, Γκουλόν, Χόριτς, Λότριτς, Φυλακτού, Σταύρου, Σικόρσκι, Ντεουλ.

Η εντεκάδα της ΑΕΖ: Σιζνιέφκσι , Νιόκκας, Κούρτελος, Πολυδώρου, Ελευθερίου, Βασιλείου, Παρασκευά, Κωνσταντίνου, Αραούχο, Αλεξάνδρου, Πούλπο.

-Έναρξη αγώνα.

-Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, με την Πάφο να έχει στην κατοχή της την μπάλα και να προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες.

-Ευκαιρία με τον Σταύρου στο 8 , το σουτ του καταλήγει έξω.

-Στο 13 , ο Σικόρσκι από πλάγια θέση σούταρε , χωρίς να βρει στόχο.

-Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στο επόμενο τέταρτο.

-Κλασική ευκαιρία με τον Ντεουλ στο 31'. Πέρασε δύο ποδοσφαιριστές και έκανε το πλασέ, όμως έδιωξε με τα πόδια ο αντίπαλος τερματοφύλακας σε κόρνερ.

-Στο 37 άλλη μια ευκαιρία με τον Ντεουλ. Το σουτ του να καταλήγει λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

-ΓΚΟΛ στο 38' για την Πάφο με τον Λιότριτς, μετά από ασίστ του Ντεουλ.

-ΓΚΟΛ στο 40'. 2-0 για την Πάφο με τον Σταύρου να πλασάρει εύστοχα.

-Ξεκίνημα β' μέρους.

-Δυνατό σουτ για την Πάφο στο 56', η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

-ΓΚΟΛ η ΑΕΖ στο 66' με τον Παρασκευά ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με υποδειγματικό πλασέ.

-Κλασική ευκαιρία με τον Γιαγκουδάκη στο 81'. Η κεφαλιά του πέρασε λίγο έξω.

-ΓΚΟΛ με τον Χόριτς στο 90' και 3-1 η Πάφος.