Χατ-τρικ ο Σικόρσκι και πρόκριση! (φώτος)

Ο Ντάνιελ Σικόρσκι πήρε την ευκαιρία του απ' τον Λούκα Έλσνερ και την εκμεταλλεύτηκε απόλυτα. Ο Αυστριακός στράικερ που σε 7 συμμετοχές στο πρωτάθλημα δεν έχει σκοράρει, έκανε χάτ-τρικ κόντρα στον Διγενή Ορόκλινης και έστειλε την Πάφο στον επόμενο γύρο του κυπέλλου με 3-0. Το www.kerkida.net ήταν στο ΑΕΚ ΑΡΕΝΑ...

Η εξέλιξη...

-1' ΓΚΟΛ 0-1 η Πάφος στην πρώτη φάση με τον Σικόρσκι, μετά από λάθος του τερματοφύλακα

-12' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους μετά από κόρνερ και σύγχυση στην περιοχή, η μπάλα σταματά σε σώματα αμυντικών

-21' Πρώτη φάση για τον Διγενή με κεφαλιά του Κοτσαρίδη, λίγο έξω

-39' ΓΚΟΛ 0-2 με δυνατό σουτ του Σικόρσκι εντός περιοχής

-Τέλος ημιχρόνου. Σαφώς καλύτερη η Πάφος στα πρώτα 45 λεπτά, όπου χωρίς να φορτσάρει, είχε την ουσία και πήρε το ζητούμενο με γκολ στην αρχή και στο ξεκίνημα του ημιχρόνου

-52' Ευκαιρία για την Πάφο με κεφαλιά του Ντομίγκεζ μετά από κόρνερ, λίγο πάνω απ' τα δοκάρια

-60' Άλλη μια καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, με τον Ζαχαρίου να μπαίνει στην περιοχή και το σουτ του να πάει λίγο έξω

-63' ΓΚΟΛ 0-3 με κεφαλιά του Σικάρσκι, ο οποίος κάνει χατ-τρικ!

-69' Τεράστια ευκαιρία για τον Διγενή, ο Αναστασίου σε κενή εστία σουτάρει έξω

-72' Ο Σταύρου στο τετ-α-τετ με τον Φραντζή πλασάρει έξω

-Εξαιρετική απόκρουση του Φραντζή στο 83' σε δυνατό σουτ του Σταύρου

Διγενής: Φραντζής, Ταμού, Χειμώνας, Κοτσαρίδης, Ανισέλ, Παπασάββα, Χριστοφίδης, Ογούσου, Παναγιώτου, Κούρου, Αναστασίου

Πάφος: Κόπριβετς, Κομπανί, Ντομίγκεζ, Χριστοδούλου, Χόριτς, Σικόρσκι, Ρόγκουλιτς, Δημοσθένους, Γιάνζα (55' Γιαγκουδάκης), Μοστεφά, Κοβαλένκο (40' Ζαχαρίου-72' Σταύρου)

- Αναγκαστική η αντικατάσταση του Ζαχαρίου απ' τον Σταύρου

-Διαιτητής ήταν ο Κυριάκος Χριστοδούλου με βοηθούς τους Κυριάκο Κυριάκου - Ευαγόρα Ευαγόρου, τέταρτο τον Λεόντιο Τράττο και παρατηρητή τον Κώστα Καπιτανή.