Ήττα της Εθνικής Νεανίδων από την Ουγγαρία

Την ήττα με 3-0 από την Εθνική Ουγγαρίας γνώρισε σήμερα η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων U-19.

Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο με τέρματα που σημειώθηκαν στο 18ο, στο 32ο και στο 33ο λεπτό.

Αυτό ήταν το πρώτο διεθνές φιλικό της νέας Εθνικής Νεανίδων η οποία προετοιμάζεται για τις επίσημες υποχρεώσεις της, τον ερχόμενο Σεπτέμβριο.

Σαφώς πιο έτοιμος ο αντίπαλος, κατάφερε να προηγηθεί νωρίς με 3-0. Η ομάδα μας ήταν βελτιωμένη στο δεύτερο ημίχρονο, κυνήγησε το γκολ, όμως το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

Κύπρος και Ουγγαρία θα αγωνιστούν ξανά την ερχόμενη Πέμπτη, στις 16:00 στα γήπεδα του Δήμου Αγίας Νάπας.

Κύπρος (Άντρος Βασιλείου): Μαρία Μαθθαίου, Σταυρούλα Σοφοκλέους (65' Άννα Σωτήρη), Μαρία Θεολόγου, Αθηνά Πανταζή (Αντωνία Αριστείδου), Στέλλα Οικονομίδου (75' Μαρία Σάββα), Παναγιώτα Δημητρίου (75' Τερέζα Αντωνίου), Φιλίππα Σάββα, Αθηνά Χρυσοστόμου (46' Χριστίνα Αχεριώτη), Αγγελίνα Ιωάννου (60' Ηλιάνα Αντωνίου), Ειρήνη Ανδρέου (40' Κατερίνα Παναγιώτου), Κυριακή Βασιλείου (75' Παναγιώτα Θεοφίλου).

Τον αγώνα διαιτήτευσε η Χρύσω Γεωργίου με βοηθούς την Αγγέλα Κυριάκου και την Ξένια Ηροδότου και τέταρτο διαιτητή τη Δώρα Μυριανθέα.