Ήττα στην Κομοτηνή

Την ήττα με 5-1 από την Εθνική Ελλάδας γνώρισε σήμερα στην Κομοτηνή η Εθνική μας ομάδα των Γυναικών. Η Ελλάδα ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε με 2-0 με τέρματα που σημειώθηκαν στο 7ο  και στο 16ο λεπτό.

Η Εθνική  μας στη συνέχεια προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να μειώσε σε 2-1 με την Ελένη Γιάννου στο 39ο λεπτό που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Η Ελλάδα πέτυχε και τρίτο τέρμα στην πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου, το  4-1 διαμορφώθηκε στο 70ο λεπτό και το τελικό 5-1 στις καθυστερήσεις.

Κύπρος (Α. Βασιλείου): Μανταλένα Χρίστου, Κωνσταντίνα Παφίτη, Σάρα Παπαδοπούλου, Άντρια Μιχαήλ, Μαρία Ιωάννου, Ξένια Γεωργίου, Ελένη Γιάννου, Φιλίππα Σάββα, Φλωρεντία Αντωνίου, Λουκρητία Χρυσοστόμου, Άντρη Βιολάρη.

Στην αποστολή: Έλενα Νεάρχου, Εύη Ιωνά, Μικαέλλα Κλεοβούλου, Βικτώρια Ζαμπά, Εύα Κουτσόφτα, , Ηλιάνα Αντωνίου, Μαριλένα Γεωργίου, Γεωργία Ξενοφώντος, Χαρά Νεοφύτου.

Κύπρος και Ελλάδα θα αγωνιστούν και σε δεύτερο φιλικό την ερχόμενη Παρασκευή, επίσης στις 13:00 στην Κομοτηνή.