(Σχόλιο) Ήττα με μέτρια εμφάνιση

Ήττα με 3-2 για την Εθνική μας στο φιλικό με την Αρμενία, μετά από μέτρια εμφάνιση...

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν πίσω σε απόδοση και με αρκετά ατομικά και ομαδικά λάθη, πήγε στ' αποδυτήρια με το 2-0 εις βάρος της. Ουσιαστικά πληρώσαμε την κακή αντιμετώπιση στα στημένα και στις γρήγορες αντεπιθέσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι και σκοράραμε δυο γκολ από στατικές φάσεις. Σε γενικές γραμμές κρατάμε την αντίδραση μετά που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 2-0 αλλά και με 3-1.

Σίγουρα η εμφάνιση της Κύπρου απόψε ήταν πιο κάτω σε σχέση με το ματς κόντρα στην Γεωργία όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι οι διεθνείς μας είχαν να αντιμετωπίσουν και την κούραση από τα ταξίδια, σε αντίθεση με τους δυο αντιπάλους μας.

LIVE τα πάντα με τα νέα της ομάδας, δηλώσεις, παρασκήνια, πλούσιο φωτορεπορτάζ, βίντεο και... περιγραφή του φιλικού αγώνα Αρμενία-Κύπρος. Όλες οι ειδήσεις για την Εθνική μας ομάδα είναι προσφορά του καταστήματος Danoi μέλος του συγκροτήματος Takis Vashiotis Ltd