Ήττα από Ούγγρους (Φώτος/Βίντεο)

Εντός έδρας ήττα με 2-0 για την Εθνική Ελπίδων, στο σημερινό παιχνίδι με την Ουγγαρία στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Η εντεκάδα της Εθνικής μας: Χριστοδούλου, Καρώ, Γουίλερ, Σπόλιαριτς, Φράγκος, Πίττας, Κυριάκου, Ψάλτης, Κούσουλος, Αρτυματάς, Παπαγεωργίου.

Το φιλν του αγώνα:

-Έναρξη αγώνα.

-Κατοχή μπάλας από την Εθνική μας στο πρώτο δεκάλεπτο. Κινητήριος μοχλός ο Σπόλιαριτς, από τα πόδια του οποίου ξεκινούν όλες οι επιθετικές προσπάθειες της Κύπρου.

-Εικοσάλεπτο στο παιχνίδι, με την Εθνική μας να έχει δύο καλές φάσεις από στημένα του Φράγκου και προσπάθειες των Κούσουλου και Καρώ.

-Απ' το 20λεπτο και μετά ανάβηκαν οι Ούγγροι, κράτησαν μπάλα και έφτιαξαν 1-2 καλές φάσεις.

-Στο 35' και στο 36' Αρτυματάς και Καρώ είχαν από μία καλή κεφαλιά, την πρώτη έδιωξε δύσκολα ο αντίπαλος γκολκίπερ, η δεύτερη πέρασε λίγο έξω.

-Στο 42' ο Gazdag προσπάθησε να κρεμάσει τον Χριστοδούλου, αλλά ο τερματοφύλακας μας έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

-Έναρξη β' μέρους.

-Σκοράρουν οι Ούγγροι με τον Sallói στο 50'. Προηγήθηκε διπλή εξαιρετική επέμβαση του Χριστοδούλου.

-57' Κουμής αντί Ψάλτη.

-62 μέσα Ανδρέου, έξω Καρώ.

-76'Ιωσηφίδης αντί Φράγκου.

-Δεύτερο γκολ με τον Harris στο 80' για τους Ούγγρους.