Ήττα της Εθνικής Παίδων U15 από τη Δανία (Φώτος)

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα των Παίδων U15 με αντίπαλο τη Δανία σε φιλικό αγώνα που έγινε σήμερα το πρωί στην Αγία Νάπα.

Η Δανία προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτό και η Εθνική μας ισοφάρισε στο 7ο λεπτό με το Νικόλα Νεοκλέους. Το νικητήριο τέρμα για τους Δανούς σημειώθηκε έξι λεπτά πριν το τέλος, στο 74ο λεπτό.

Κύπρος (Α. Χατζηαλεξάνδρου): Στ. Κίττος, Μ. Γεωργίου (60' Α. Κόκκινος), Θ. Ιακώβου, Λ. Καλογήρου, Ε. Ανδρέου (69' Χρ, Βενιζέλος), Η. Χριστοδούλου, Χ. Χαραλάμπους (41' Π. Ορφανίδης), Γ. Πιτσιλλίδης (52' Ε. Αντωνίου), Κ. Γεωργαλλίδης (69' Ν. Δημητρίου), Ν. Νεοκλέους (52' Ι. Χατζηγιάννης), Χ. Μελαναρκίτης (60' Γ. Σατσιάς).

Το πρώτο φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων την περασμένη Τρίτη ολοκληρώθηκε ισόπαλο 3-3.

Γενικά, ήταν δύο χρήσιμα φιλικά για την Εθνική μας με τους νεαρούς διεθνείς να παίρνουν  πολύτιμες εμπειρίες σε διεθνές επίπεδο που θα τους βοηθήσουν ότι στο κοντινό μέλλον θα κληθούν να αγωνιστούν στις μεγαλύτερες Εθνικές σε επίσημους αγώνες.