Βαριά ήττα για την Εθνική μας στην Ιορδανία (φώτος)

Φιλική ήττα με 3-0 (18΄, 37΄, 86΄ τα γκολ) γνώρισε η Εθνική μας με αντίπαλο την Ιορδανία στο Αμμάν και συγκεκριμένα στο ''Amman International Stadium''.

Ο αντίπαλος ήταν καλύτερος και δίκαια κέρδισε με σχετική άνεση. Η Εθνική μας είχε ένα καλό διάστημα από το 60΄ μέχρι το 75΄.

Ήταν το τελευταίο φιλικό της Εθνικής μας πριν την έναρξη του 1ου Πρωταθλήματος των Εθνών τον προσεχή Σεπτέμβριο.

1΄ Έναρξη αγώνα

18΄ ΓΚΟΛ. 1-0 για τους γηπεδούχους. Μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα στο δοκάρι, πήραν το "ριμπάουντ" και από κοντά το 1-0 με τον Jassen

24΄ Προσπαθεί να αντιδράσει η Εθνική μας

28΄ Σουτ από τον Λαμπάν εκτός περιοχής, σε ετοιμότητα ο αντίπαλος κίπερ

33΄ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Ιορδανία. Αρχικά έσωσε ο Πάρντο και στη συνέχεια ο Ιορδανός μόνος με εξουδετερωμένο τον κίπερ μας έστειλε τη μπάλα έξω με το κεφάλι

37΄ ΓΚΟΛ. 2-0 για την Ιορδανία. Σέντρα από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά και γκολ από τον Siaj

39΄ Ευκαιρία για την Εθνική μας, άστοχο σουτ του Γεωργίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής

43΄ Δεν βρήκε στόχο από μακριά ο Φροξυλιάς

45+1 Μεγάλη στιγμή για την Εθνική μας. Απόκρουση από τον τερματοφύλακα της Ιορδανίας σε κεφαλιά του Γεωργίου

45+2 Λήξη ημιχρόνου

46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου

Πρώτη αλλαγή για την Εθνική μας με το ξεκίνημα της επανάληψης, μέσα ο Μάριος Ηλία, έξω ο Κατελάρης

53΄ Κίτρινη στον Λαμπάν

54΄ Μέσα ο Ρουσιάς, έξω ο Φροξυλιάς

55΄ Χωρίς φάσεις στα πρώτα δέκα λεπτά στην επανάληψη. Παραμένει καλύτερος ο αντίπαλος μας

56΄ Μεγάλη φάση για την Ιορδανία. Οριζόντιο δοκάρι και έξω μετά από κεφαλιά (προηγήθηκε εκτέλεση κόρνερ)

63΄ Δυνατό σουτ του Μαργκάσα έδιωξε ο Ιορδανός τερματοφύλακας, η μπάλα στρώθηκε στον Ρουσιά σουτ έξω. Και οι δύο τελικές μας εκτός μεγάλης περιοχής

70΄ Άστοχο σουτ από τον Χριστοφή μέσα από την περιοχή

72΄ Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, έσωσε ο Πάρντο

73΄ Μέσα ο Οικονομίδης, έξω ο Χριστοφή

82΄ Αντωνιάδης στη θέση του Γεωργίου

86΄ ΓΚΟΛ. 3-0 με σκόρερ τον Yousef

87΄ Ο Στέλιος Δημητρίου στη θέση του Μαργκάσα

90' Eυκαιρίες και για 4ο γκολ η Ιορδανία στα τελευταία λεπτά