Απόλλων-Δόξα Κ17 (Φωτορεπορτάζ/Δηλώσεις)

Ο Απόλλωνας συνέχισε νικήφόρα στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Κ17 κάνοντας το 4/4 παίρνοντας τη νίκη απένταντι στη Δόξα Κατωκοπιάς εντός έδρας με 3-2.

Μόλις στο πέμπτο λεπτό του αγώνα οι μπλε κέρδισαν πέναλτι το οποίο αξιοποίησε ο Χρίστος Ζαμπάς ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ήρθε και δεύτερο γκολ από τον Αντρέα Κορνηλίου.

Η ομάδα της Δόξας πίεσε δημιούργησε ευκαιρίες και μέσα σε 3 λεπτά σκόραρε δύο φορές φτάνοντας στην ισοφάριση πριν το ημίχρονο με τα τέρματα του Πέτρου Χατζηστυλλή (32') και Γρηγόρη Ράμη (35') δίνοντας στο παιχνίδι καινούριο ενδιαφέρον.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σκόραραν με το Χριστόφορο Τσολάκη στο 72' παίρνοντας έτσι τη νίκη και τους τρεις βαθμούς και πλέον συνεχίζουν χωρίς απώλεια στο πρωτάθλημα με 12 βαθμούς μαζί με ΑΕΛ και Πάφο.

Το ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ ήταν στο κοινοτικό γήπεδο Ερήμης και σας μεταφέρει πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα καθώς και δηλώσεις από τον αρχηγό του Απόλλωνα Οδυσσέα Rajevic.