ΑΕΛ-Σαλαμίνα Κ15 (Φωτορεπορτάζ/Bίντεο)

Η ΑΕΛ πήρε εύκολη νίκη με 9-0 απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα για την 7η Αγωνιστική του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Παίδων Κ-14, συνεχίζοντας χωρίς καμία απώλεια.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε ο συνηθής ύποπτος Άδωνης Νικολεττίδης στο 20' ενώ 8 λεπτά αργότερα έγινε το 2-0 από το Παναγιώτη Αντωνίου.  Ακολούθησαν ακόμη 3 τέρματα από τον Άδωνη Νικολεττίδη (30', 32', 37').  Το 6-0 ήρθε από γκολ που σημείωσε ο Δανιήλ Γλυκής ενώ στην συνέχεια έρχεται ακόμη ένα γκολ από το Παναγιώτη Αντωνίου.  Στο 60' με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Άδωνης σημειώσε ακόμη ένα γκολ για την ομάδα του, φθάνοντας στα 27 προσωπικά τέρματα μόλις σε 7 αγώνες.  Το κερασάκι στη τούρτα έβαλε ο Αντρέας Γεωργίου στα τελευταία λεπτά όπου διαμόρφωσε το τελικό 9-0.

Το ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ ήταν στο γήπεδο ΣΕΚ Αγίου Αθανασίου και σας μεταφέρει πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα.

Δείτε ένα από τα γκολ που σημείωσε ο Άδωνης Νικολεττίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ μέσα από το φακό του kerkida.net.

**Αύριο θα ακολουθήσουν δηλώσεις από τον αρχηγό της ΑΕΛ Κωνσταντίνο Μαρνέρο.