Κ16 ΑΕΛ-Ανόρθωση (Φωτορεπορτάζ)

ΑΕΛ και Ανόρθωση εξήλθαν ισόπαλοι 2-2 σε ντέρμπι που έγινε στη Λεμεσό, για την 20η αγωνιστική του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Παίδων Κ16.

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο δύναμη και πάθος οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0 με τέρματα του Κωνσταντίνου Γεωργαλλίδη ο οποίος έφθασε τα 32 και είναι πρώτος στο πίνακα των σκόρερ του πρωταθλήματος.  Οι γηπεδούχοι στο β' ημίχρονο μπήκαν πιο δυνατά και έφτασαν στην ισοφάριση με αυτογκόλ του Κουμπάρη και τέρμα του Strahinja Kerkez μέσα σε 5 λεπτά.  Ο αγώνας ήταν ανοικτός για κάθε αποτέλεσμα μέχρι το τέλος αφού και οι δύο ομάδες έψαχναν το γκολ της νίκης.

Μετά την ολοκλήρωση της αγωνιστικής η ΑΕΛ είναι στην 4η θέση με 45 βαθμούς και στο -7 από την πρωτοπόρο Καρμιώτισσα ενώ η Ανόρθωση είναι στη 5η θέση με 43 βαθμούς.

Το ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ ήταν στο Γήπεδο ΣΕΚ Αγίου Αθανασίου και σας μεταφέρει πλούσιο φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση.

**Τα επόμενα 24ωρα θα ακολουθήσουν δηλώσεις από τον Μάριο Γεωργίου, τον Κωνσταντίνο Γεωργαλλίδη σκόρερ των δύο τερμάτων της Ανόρθωσης και από τον Ευαγόρα Αντωνίου της ΑΕΛ.