Το 2-5 του ΑΠΟΕΛ (Φωτορεπορτάζ)

Εκτός έδρας νίκη για τον ΑΠΟΕΛ με 5-2 απέναντι στη Καρμιώτισσα για το Πρωτάθληματο Παίδων Κ14. Οι γαλαζοκίτρινοι συνεχίζουν αήττητοι μετά από 28 αγώνες.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ νωρίς στο 3ο λεπτό με τον Παναγιώτη Λοίζου ενώ το ΑΠΟΕΛ απάντησε με χατ τρικ του Ντάνιελ Σωτηρίου (10', 12', 33').  Στο δεύτερο μέρος μείωσε η Καρμιώτισσα σε 3-2 με τον Χρίστο Ηροδότου δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον αγώνα.  Στο 62' ο Ντάνιελ Σωτηρίου ξανά φέρνει τη διαφορά δύο τερμάτων με το 4ο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Σταύρος Γεωργίου έβαλε το κερασάκι στη τούρτα γράφοντας το τελικό 5-2.

Το ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ ήταν στο Γήπεδο Πάνω Πολεμιδιών και σας μεταφέρει φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση.

**Τα επόμενα 24ωρα θα ακολουθήσουν δηλώσεις από το πρόσωπο του αγώνα Ντάνιελ Σωτηρίου ο οποίος σκόραρε 4 φορές για τους γαλαζοκίτρινους.