Στον Δ’ αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2014

Ο Πέτρος Ιωάννου κέρδισε  το «Κύπελλο Κερύνειας»

•    Νικητής στους έφηβους ο Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης
και στους βετεράνους ο Δημήτρης Λόρδος

Με 97 επιτυχίες στους 100 δίσκους, ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας Πέτρος Ιωάννου κέρδισε τον τέταρτο αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2015, που ήταν για το «Κύπελλο Κερύνειας» κι έγινε στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου στα Λατσιά. Δεύτερος κατετάγη ο διεθνής σκοπευτής της ΣΚΟΑΜ Νεόφυτος Σιαλής με 96/100, ενώ για την τρίτη θέση στη γενική κατάταξη χρειάστηκε αγώνας μπαράζ, μεταξύ των Γιώργου Αριστείδη (ΣΚΟΛΕΜ) και Μάριου Βαρβάτση (ΣΚΟΑΜ), που ισοβάθμησαν με 94/100 και στη συνέχεια αγώνας «σιουτ οφ» αφού και πάλι ισοβάθμησαν με 21/25. Τελικά κέρδισε ο αθλητής της Λεμεσού με 3/3, έναντι 2/3 του αθλητή της Αμμοχώστου.

Νικητής στη Β’ κατηγορία ήταν ο αθλητής της ΣΚΟΛΕΥ Κύπρος Κυπριανού με 93/100, αποτέλεσμα που του χάρισε και την έκτη θέση στη γενική κατάταξη, ενώ στην Γ’ κατηγορία κέρδισε ο Στέλιος Λαυρεντίου της ΣΚΟΛΕΜ με 89/100. Στην κατηγορία των εφήβων πρώτευσε ο νεαρός Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης της ΣΚΟΛΕΜ με 90/100, στους βετεράνουςο Δημήτρης Λόρδος της ΣΚΟΑΜ με 84/100 και στους σούπερ βετεράνους ο ΝέιλΡαζόκι της ίδιας Οργάνωσης με 70/100.