Ασταμάτητο "τρένο"

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΦΟΥΤΣΑΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟ «ΤΡΕΝΟ» Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΦΟΥΤΣΑΛ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΦΡΕΤΕΡΙΚ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – FREDERICK UNIVERSITY        1-10
Νέα φανταστική εμφάνιση από την εκπληκτική ομάδα του Frederick University στο φούτσαλ γυναικών η οποί κέρδισε την αντίστοιχη του πανεπιστημίου με 10-1 (5-0 στο πρώτο ημίχρονο).
Παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο με το σφύριγμα της έναρξης δεν άφησαν σε κανένα σημείο του παιγνιδιού τις αντιπάλους τους να ανασάνουν και απέδειξαν για άλλη μία φορά γιατί αποτελούν την κορυφαία ομάδα του πρωταθλήματος κερδίζοντας για άλλη μία φορά φτάνοντας μάλιστα στα δέκα τέρματα με το εκκωφαντικό 10-1.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ         1-3
Με νίκη προχώρησε όμως και το δεύτερο στην βαθμολογία Ευρωπαϊκό πανεπιστήμιο το οποί παίζοντας καλύτερα από τον αντίπαλο του ευτύχησε να προηγηθεί με 1-0 στο ημίχρονο γεγονός που του έδωσε νέες δυνάμεις με την έναρξη του Β ημιχρόνου για να συνεχίσει με δύναμη και τελικά να κερδίσει με 3-1 ..αναμένοντας το ντέρμπι απέναντι στο Frederick παιγνίδι που θα γίνει εν πολλοίς και τον τίτλο.