Τα δίνουν όλα για ΤΕΛΙΚΟ Παφιακός-ΑΠΟΕΛ

Green Air Παφιακός ή ΑΠΟΕΛ; H απάντηση για την ομάδα που θα τεθεί αντιμέτωπη με την Ομόνοια στον Τελικό του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας θα δοθεί αύριο (23/4, 20:00).

Στη Σάλα «Αφροδίτη» στην Πάφο θα λύσουν οριστικά τις διαφορές τους «γαλανόλευκοι» και «γαλαζοκίτρινοι». Προβάδισμα πρόκρισης μετά τον πρώτο αγώνα χει το ΑΠΟΕΛ μετά τη νίκη του με 3-1.

Ο Green Air Παφιακός που επιδιώκει το νταμπλ θα προσπαθήσει να ανατρέψει το σκορ της ήττας του στον πρώτο αγώνα 1-3 και αυτό θα το επιτύχει μόνο με νίκη 3-0 ή 3-1 ώστε να κριθεί ο αγώνας στο «χρυσό» σετ. Οι Παφίτες θέλουν να κερδίσουν ώστε να έχουν πιθανότητες διεκδίκησης του νταμπλ. Σημειώνεται ότι η ομάδα της Πάφου είναι η κυπελλούχος της σεζόν 2016-17.

Το ΑΠΟΕΛ που με την ενσωμάτωση του Σέρβου πασαδόρου Μιχάϊλο Μίτιτς άλλαξε πρόσωπο θα δώσει τα πάντα με στόχο να προκριθεί στον τελικό μετά από 15 χρόνια (σ.σ.τελευταία παρουσία το 2003) και τελευταία κατάκτηση το 1985. Η ομάδα του Γιόβαν Μέλκα προκρίνεται εφόσον κατακτήσει δυο σετ.