Πρωταθλητές... Ευαγόρας και Ονήσιλος

Ο Ευαγόρας Λακατάμιας  και ο Ονήσιλος Λακατάμιας κατέκτησαν το Παγκύπριο Διασωματειακό Πρωτάθλημα Εφήβων και Νεανίδων αντίστοιχα 2016/2017  στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση.

Τα Ασκητήρια της Ομοσπονδίας στο Πολυπροπονητήριο Ευάγγελος Φλωράκης γέμισαν ασφυκτικά κατά την διάρκεια της διεξαγωγής των  Πρωταθλημάτων Εφήβων και Νεανίδων στις 28, 29, και 30 Δεκεμβρίου 2016. Συμμετείχαν 17 ομάδες στους Έφηβους και 7 στις Νεανίδες. Το επίπεδο των νεαρών αθλητών που έλαβαν μέρος ήταν πολύ καλό και πρόσφεραν όμορφο θέαμα.

Ο Ευαγόρας Λακατάμιας (φωτογραφία 1) αναδείχθηκε πρωταθλητής Εφήβων   κερδίζοντας στον τελικό την Goodgate ΕΘΑ (φωτογραφία 2) με  3-1. Δύο νίκες πέτυχε ο Χρ. Ευσταθίου και μία ο Χρ. Χρυσοστόμου. Για την ομάδα της Εγκωμης την νίκη σημείωσε ο Χ. Τσίσσιος.
Στην αναμέτρηση για την 3η-4η θέση νικητής το Κ.Ν. Ακρόπολης με 3-2 επί του Α.Ο.Σ. Τράπεζας Κύπρου.

Η ομάδα του Ονήσιλου Λακατάμιας (φωτογραφία 3) κατέκτησε το Πρωτάθλημα Νεανίδων επικρατώντας στον τελικό του Κ.Ν. Ακρόπολης (φωτογραφία 4) με 3-1. Τις νίκες της ομάδας της Λακατάμιας πέτυχαν δύο η Κ. Μελετιέ και μία η Ζ. Αγγελίδου . Για την Ακρόπολη κέρδισε η Γ. Αβραάμ.
Στον αγώνα για την 3η – 4η θέση νικήτρια η ομάδα του Άρη Λεμεσού με 3-0 επί του Canderel ΑΠΟΕΛ.