«Κύπελλο Παραλιμνίου»

Στο δεύτερο αγώνα σπόρτιγκ, του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ. Ο Ηλίας Ηλία κέρδισε το «Κύπελλο Παραλιμνίου»

•    Νικητής στους έφηβους ο Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης, στους βετεράνους ο Γιάννος Νεοφύτου και στους σούπερ βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας, Ηλίας Ηλία, ήταν ο μεγάλος νικητής στον πρωταθληματικό αγώνα σπόρτιγκ, για το «Κύπελλο Παραλιμνίου», με 93 επιτυχίες στους 100 δίσκους! Ο αγώνας ήταν ο δεύτερος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγινε την περασμένη Κυριακή 29 Μαρτίου, στο σκοπευτήριο της Ελεύθερης Περιοχής Αμμοχώστου, με αθλοθέτες την ΥΠΕΡΑΓΟΡΑ ΚΟΚΚΙΝΟΣ. Στη Β’ κατηγορία, πρώτευσε ο Φάνος Μιχαήλ της ΣΚΟΛΕΥ με 85/100, ενώ της ίδιας Οργάνωσης ήταν και οι νικητές, της Γ’ κατηγορίας Άλεξ Πούτρος (81/100), των βετεράνων Γιάννος Νεοφύτου (77/100) και των σούπερ βετεράνων Ευάγγελος Καραβόλιας (75/100). Στους έφηβους, ο νεαρός Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης της ΣΚΟΛΕΜ, με 77/100, πρόσθεσε άλλο ένα τρόπαιο στην πλούσια συλλογή του.

Δεύτερος στην Α’ κατηγορία τερμάτισε ο πρωταθλητής της ΣΚΟΛΕΜ Ντίνος Κωνσταντίνου με 91/100, ενώ για στην τρίτη θέση βρέθηκαν ισόβαθμοι τρεις αθλητές με 90/100 και χρειάστηκε αγώνας μπαράζ για να ξεκαθαρίσει η κατάταξη. Τελικά, με 4/5, ο Άγγελος Αβραάμ της ΣΚΟΛΕΜ κατετάγη τρίτος, ο Χάρης Χριστοδουλίδης του ΣΚΟΠΑΦ με 3/5 κατέλαβε την τέταρτη θέση και ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΕΥ περιορίστηκε στην πέμπτη θέση με 2/5.