ΒΙΝΤΕΟ- ΥΠΕΡΘΕΑΜΑ με 14 γκολ! Πεντάρα με ανατροπή η Σίτι, τεσσάρα η Ατλέτικο (φώτος)

14 γκολ σε δύο αγώνες για τη φάση των «16» στο Champions League; Ναι, δεν είναι ψέματα! Η Ατλέτικο έκανε... παρτάκι στη Γερμανία, 2-4 τη Λεβερκούζεν ενώ στην Αγγλία η Σίτι με ανατροπή στο β' ημίχρονο κέρδισε 5-3 τη Μονακό σε ένα ματς που θα θέλαμε να συνεχιζόταν μέχρι το πρωί...

-ΓΚΟΛ: Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκαμεϊρό 1-3 η ομάδα του Σιμεόνε στο 59΄

-ΓΚΟΛ: Mειώνει σε 2-3 η γηπεδούχος ομάδα με αυτογκόλ στο 68΄- Σέντρα ο Μογιά, η μπάλα στο γόνατο του Σάβιτς και καταλήγει στα δίχτυα

-Στο 80΄ μεγάλη ευκαιρία για το 3-3 η Λεβερκούζεν με Ερνάντες

-ΓΚΟΛ: 2-4 με κεφαλιά του Τόρες

-Τέλος αγώνα

Λεβερκούζεν: Λένο, Τοπράκ, Ντράγκοβιτς, Χένρικς, Βέντελ, Αράνγκις, Καμπλ, Μπελαραμπί (66' Πογιάνπαλο), Χάβερτς (56' Φόλαντ), Μπραντ (87' Μπέιλι), Ερνάντες

Ατλέτικο Μαδρίτης: Μογιά, Χιμένες, Σάβιτς, Βρσάλικο, Φιλίπε Λουίς, Γκάμπι, Σαούλ, Κόκε, Καράσκο (77' Κορέα), Γκριεζμάν (77' Τόρες), Γκαμεϊρό (70' Τόμας).

Μάντσεστερ Σίτι -Μονακό 5-3

-Στο 8΄ η πρώτη καρτα στο ματς πάει στον Γκλικ, ο οποίος χάνει το επόμενο ματς. Σημαντική απουσία για τη Μονακό ενόψει της ρεβάνς

-Στο 19' φάση για τη Μονακό, κεφαλιά του Γκλικ η μπάλα άουτ

-ΓΚΟΛ: Στο 26΄ ο Στέρλινγκ το 1-0 από σέντρα του Σανέ

-ΓΚΟΛ: 1-1 στο 32΄ ο Φαλκάο με κεφαλιά, σέντρα από Φαμπίνιο

-Ευκαιρία για το 1-2 η Μονακό με Μπαπέ στο 36΄ και νέα ευκαιρία στο αμέσως επόμενο λεπτό με Λεμάρ

-ΓΚΟΛ: Στο 40΄ ο Μπαπέ το 1-2! Υπέροχο τέρμα από ασίστ του Φαμπίνιο

-Ημίχρονο 1-2.

-Χαμένο πέναλτι η Μονακό στο 50΄- Ο Φαλκάο δεν έκανε το 1-3, απόκρουσε από Καμπαγιέρο

-ΓΚΟΛ: 2-2 με Αγουέρο, γκάφα του Σούμπασιτς

-ΓΚΟΛ: Απίθανο ματς, 2-3 η Μονακό με γκολάρα Φαλκάο

-ΓΚΟΛ: Ο Αγουέρο ισοφαρίζει, 3-3 με πανέμορφο γκολ στο 71΄!

-ΓΚΟΛ: Στο 77΄ η Σίτι γυρίζει το ματς, με Στόουνς!

-ΓΚΟΛ: Ο Σανέ στο 82΄ το 5-3 για τους γηπεδούχους!

-Στο 84΄ μεγάλη ευκαιρία η Μονακό με Φαλκάο

Μάντσεστερ Σίτι: Καμπαγιέρο, Φερναντίνιο (62' Σαμπαλέτα), Οταμέντι, Στόουνς, Σανιά, Γιαγιά Τουρέ, Ντε Μπράινε, Νταβίντ Σίλβα, Σανέ, Στέρλινγκ (89' Χεσούς Νάβας), Αγκουέρο (87' Φερνάντο).

Μονακό: Σούμπασιτς, Τζιμπρίλ Σιντιμπέ, Γκλικ, Ράτζι, Μεντί, Φαμπίνιο, Μπακαγιοκό (88' Ντιράρ), Μπερνάρντο Σίλβα (85' Ζοάο Μοουτίνιο), Εμ'Μπαπέ (79' Ζερμέν), Λεμάρ, Φαλκάο.