Πέκχαρτ: «Ευχαριστούμε που μας έκλεψες»

Η Χάποελ Μπερ Σεβά υπέστη εντός έδρας ήττα από την Στεάουα Βουκουρεστίου, ωστόσο έχει έντονα παράπονα από την διαιτησία για μία αμφισβητούμενη φάση στο τέλος με πρωταγωνιστή τον Τόμας Πέκχαρτ.

Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ είδε την ομάδα του να χάνει με 2-1 από την ρουμανική ομάδα στην 3η αγωνιστική του Europa League, αλλά μετά το φινάλε του αγώνα μπορεί να διαμαρτύρεται δικαιολογημένα για έναν μη καταλογισμό πέναλτι σε κεφαλιά του στα τελευταία λεπτά του ματς, με τον Ολλανδό διαιτητή Κέβιν Μπλομ να στερεί από τους Ισραηλινούς την δυνατότητα να ισοφαρίσουν.

Μάλιστα, ο Τσέχος «ξεσπάθωσε» στα social media με ανάρτησή του στο twitter αρχικά όπου έλεγε τα εξής: «Ποιο παιχνίδι παίζουμε; Μπάσκετ; Ποδόσφαιρο; Χάντμπολ;».

Ακολούθησε και φωτογραφία στο Instagram με σαφείς αιχμές: «Κανένα χέρι (γέλια). Ευχαριστούμε διαιτητή, που μας έκλεψες ένα γκολ της ισοφάρισης στο τελευταίο λεπτό».