Ακόμα σκοράρει η Μάντσεστερ Σίτι

Καταιγιστική εμφανίστηκε η Μάντσεστερ Σίτι, στην φιλική αναμέτρηση κόντρα στο Βιετνάμ, το οποίο και διέσυραν με 8-1, με του Άγγλους να σκοράρουν από τέσσερα τέρματα σε κάθε ημίχρονο.

Χρειάστηκαν μόλις 11 λεπτά στην Σίτι για να ανοίξει το σκορ, με τον Κολάροφ, ενώ στο 19’ ο Στέρλινγκ σημείωσε το δεύτερο τέρμα του με την φανέλα της νέας του ομάδας. Δύο λεπτά αργότερα, στο 21’, ο Νταβίντ Σίλβα, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, για να έρθει ο Στέρλινγκ, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι, να πετύχει το 0-4, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Η… καταιγίδα των γκολ για την Μάντσεστερ Σίτι, συνεχίστηκε και στο β’ μέρος. 51ο λεπτό και ο Αλεξάντερ Κολάροφ, αυτή τη φορά από την βούλα του πέναλτι, σημείωσε το 0-5, ενώ στο 65’ και πάλι ο Σίλβα, έγραψε το 0-6. Τα δύο τελευταία τέρματα του συγκροτήματος του Μανουέλ Πελεγκρίνι, σημείωσαν οι Λόπεζ στο 73’ και Πόζο στο 78’, ενώ το γκολ της τιμής, για τους Βιετναμέζους, σημείωσε ο Ενγκουγιέν, στην εκπνοή της αναμέτρησης.