Τρελό… κράξιμο Γκουαρντιόλα σε Ντε Γιόνγκ (video)

Έξαλλος με τον Νάιτζελ Ντε Γιόνγκ ήταν ο Πεπ Γκουαρντιόλα στο ημίχρονο του φιλικού της Μπάγερν Μονάχου με την Μίλαν στο «Allianz Arena» για το Audi Cup.

Οι Βαυαροί αντιμετώπισαν τους «ροσονέρι» στο δεύτερο ματς του τουρνουά και πανηγύρισαν τη νίκη 3-0, κλείνοντας θέση στον τελικό κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης, όπου νωρίτερα είχε κερδίσει 2-0 την Τότεναμ. Όμως, τα πνεύματα ήταν τεταμένα κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου, όταν ο τεχνικός ηγέτης των Γερμανών εμφανίστηκε πυρ και μανία με τον Ολλανδό.

Αιτία ήταν το δυνατό μαρκάρισμα του διεθνή άσου των Ιταλών στον νεαρό Τζόσουα Κίμιχ των γηπεδούχων, στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης, το οποίο προκάλεσε τον τραυματισμό του μικρού και την αντικατάστασή του από τον Νταβίντ Αλάμπα. Μόλις οι δύο ομάδες αποχώρησαν για τα αποδυτήρια, ο Ισπανός τεχνικός τα… έψαλλε άγρια στον Νάιτζελ Ντε Γιόνγκ και η παρέμβαση των πιο ψύχραιμων ηρέμησε τα πνεύματα.