Πήρε τη ρεβάνς η Φενέρ

Εκδίκηση για την ήττα του πρώτου γύρου και παράλληλα αβαντάζ πρωτιάς στον Α' όμιλο, μετά την ήττα της Χίμκι, πήρε η Φενέρμπαχτσε μετά τη νίκη της επί της Στρασμπούργκ.

Οι Τούρκοι που έπαιξαν χωρίς τον Κώστα Σλούκα, τέλειωσαν την πρώτη περίοδο (22-12) χτίζοντας από νωρίς την επικράτησή τους. Η Στρασμπούργκ μετέτρεψε το -13 σε -6 (40-34, 20'), αλλά ουδέποτε οι γηπεδούχοι ένιωσαν να πιέζονται. Μέσα από την άμυνά τους έκοψαν κάθε δίοδο προς το καλάθι και με σκορ από τους ψηλούς (Βέσελι, Ούντοχ) κυριάρχησαν στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάζοντας τη διαφορά πάνω από τους 20 πόντους!

Τα δεκάλεπτα: 22-14, 40-34, 61-47, 81-64

Φενέρμπαχτσε: Ούντοχ 15, Μαχμούτογλου 6(2), Άντιτς, Μπογκντάνοβιτς 13(1), Γιουρτσεβέν, Αρνά, Μπαϊράκ 1, Ουγκουρλού 7(1), Βέσελι 20(9/11δ, 5ρ), Κάλινιτς 6, Ντίξον 6(2τρ, 4ασ), Ντατόμε 7(5ασ)

Στρασμπούρ: Κόλινς 14(1τρ, 4ασ), Μπομπουά 14(2), Λακόμπ 7, Λελούπ 1, Κάμπελ 3(1), Τρέιβις 6, Φοφανά, Γκολούμποβιτς 14(7ρ), Γουίμς 2, Ντιπόρ, Χάουάρντ 3